Jak pročistit střeva a zeštíhlet už během 3 dnů?

akademie poznani

Aneb jednoduchý a příjemný 3denní detox za pár kaček! V čem je to kouzlo?

Cítíš se nafouklá, máš zpomalené trávení, zácpu nebo naopak průjem?

Nedaří se ti shodit tukové polštáře, které naopak přibývají? A to i přesto, že tvůj jídelníček je v normě, nijak zvlášť „neprasíš“…?

Nebo se zkrátka chceš jen pročistit a cítit se lépe ve svém těle, mít víc energie a chuti do života?

Podělím se teď s tebou o jedno ze svých tajemství-:) Hodí se například skvěle, když chceš „narychlo“ oplasknout do šatů na ples nebo do plavek před dovolenou.

akademie poznani

Tuto kúru jsem začala podvědomě praktikovat už ve svých 13 letech. Tehdy ještě neexistoval internet, neměla jsem se to odkud dozvědět. Ale zkrátka mně to moje intuice poradila a já ji poslechla. No a perličkou je, že jsem se před pár lety při brouzdání po intenetu dozvěděla, že je to uznávaná metoda jednoho uznávaného léčitele jménem Edgar Cayce. Kdybych si to tenkrát nechala v těch 13 letech patentovat, kde bych teď byla, že? (sranda).

Takže, o co jde? JABLEČNÁ 3DENNÍ DETOX KÚRA

akademie poznani

Je finančně prakticky bez nákladů. Časově nenáročná. A jablka má rád snad každý, takže i chutná-:)

Celé 3 dny konzumuješ POUZE jablka. Můžeš je jíst jen tak syrová nebo si z nich uvařit kompot (bez cukru).

Denně můžeš sníst tolik jablek, kolik hrdlo ráčí! Ideální je, nešetřit a koupit si nějaká lepší jablíčka, třeba přímo od farmáře. Jen si je určitě pořádně opláchni, ať z nich smyješ alespoň do určité míry různé postřiky a případné zárodky potvůrek. Ale to asi děláš i tak, takže nic nového-:)

Můžeš jen tak zakusovat, nakrájet na čtvrtky, křížaly, nastrouhat za syrova s trochou skořice, povařit – opět s přidáním skořice. Skořice navíc podporuje detoxikaci.

Věděla jsi třeba, že skořice: uklidňuje, dodává pozitivní energii, posiluje imunitní systém, reguluje hladinu cukru v krvi (nápomocná zejména pro cukrovkáře), působí jako antioxidant, snižuje cholesterol, podporuje krevní oběh?

A proč jablka? No, když jsem tehdy ve 13 letech s touto kúrou začala, nevěděla jsem proč. Jen jsem věděla, že mi to dělá dobře. Nicméně, o několik let později, kdy jsem se začala vzdělávat v dalších oborech Tělo-Duše-Mysl, jsem se dozvěděla, jak úžasným druhem ovoce jablka jsou!

O jablkách se říká, že jsou Elixírem mládí! 

Regulují trávení, mají detoxikační a regenerační účinky, posilují imunitu, povzbuzují náladu, zvyšují vitalitu a také podporují tělo v boji s infekcí. Mimochodem, i proto jsou skvělou potravou třeba při akutních průjmech. Musí se ovšem oloupat a jíst jen dužina. Navíc jsou jablka pro nás běžná lokální potravina, takže značka ideál. Obecně totiž platí, že nejlepší pro tělo jsou takové potraviny, které rostou v zemi, ve které žiješ.

Takže, jak už jsem zmínila, CELÉ 3 DNY JÍŠ POUZE JABLKA.

Co je ještě dobré vědět? Určitě dbej na přísun tekutin. Záleží, v jaké roční době si tuto kúru střihneš-:) V létě to budou spíše chladnější nápoje – nejlépe voda s trochou citrónu, vychlazené bylinkové čaje. Silně naředěný jablečný džus / mošt. V chladnějším období to budou nejspíš převážně čaje (neslazené, ale můžeš přidat kapku citronu).

Jablka loupat či neloupat? To je na tobě. Já jím jablka nejčastěji celé – se slupkou i s jadřincem, nezbyde nic-:) Ale pozor – slupka a jadřinec jsou sice veeelmi detoxikační = kartáč střev. Nicméně, na druhou stranu zatěžují slinivku. Pokud jím v běžném dni 1 jablko denně, pak ho sním celé se vším všudy. Ale při této 3denní kúře si minimálně okrájím jádřinec. Protože to už by pro slinivku byla opravdu naopak zátěž. Sice bys měla „vykartáčovaný“ střeva, ale na druhou stranu bys oslabila slinivku a tím si mohla zadělat na potíže s trávením.

Je tato kúra pro každého?

Prakticky ano. Ale každý si musí zhodnotit svůj celkový zdravotní stav. Například pro cukrovkáře to úplně ideální není. Jíst 3 dny jen jablka. Proto si zhodnoť svůj zdravotní stav. Jen ty víš, jak na tom jsi. A tímto rozhodně nenabádám všechny k praktikování této kúry. 

Jak to probíhá? První den je vždy „nejtěžší“. Ale to je ve všem. Možná do toho nadšeně naskočíš, ale budeš mít tendenci to vzdát. To už je na tobě, jak sama sebe podpoříš, abys vytrvala-:) TIP: Můžeš si třeba naplánovat na ten den více aktivit mimo domov. Budeš mít rozptýlení, nebudeš mít tendenci myslet na jídlo. A vždycky, když přijde hlad, vezmeš si jablko.

Druhý a třetí den ti už ani nepřijde. A když přijde den 4, tak si budeš říkat, že bys klidně ještě pokračovala dál. Což můžeš. Jen si třeba přidej 1 banán dopoledne.

GARANTUJU TI, ŽE UŽ DRUHÝ DEN SE BUDEŠ CÍTIT MNOHEM LEHČÍ, ENERGIČTĚJŠÍ. (Alespoň já to tak vždy mám). Po 3 dnech ti budou mnohem volnější kalhoty. Je pravda, že odejde zejména voda. Obecně díky překyselenému organismu, zadržujme více vody v těle, než je žádoucí.

akademie poznani

Jo a ještě jedna věc: Nelekej se, když třeba 4 a 5 den budeš chodit více na WC na velkou potřebu. Je to normální! To právě z tebe ještě odchází díky jablečné vláknině „bordel“.

Teď jsem ti předala tu ZÁKLADNÍ verzi, kterou jsem praktikovala roky od svých 13 let. Postupem času si to „vytuňuju“. A tak vám předám teď TIP, jak to upgradovat. Záleží na tobě, jakou cestu si vybereš-:)

Takže jak to praktikuju v posledních letech já?

Platí, že celé 3 dny jím JEN JABLKA a piju dostatek neslazených tekutin. Ale protože už mám nějaký věk (48 let) a navíc mám eshop s dalšími zdravými doplňky ve vysoké kvalitě, tak přidávám:

  • 3 x denně syrup Aole Vera (mám ho ve svém eshopu, čistý a s vysokou vstřebatelností). Aloe Vera má silné detoxikační, protizánětlivé účinky a ještě více podpoří celou kúru
  • denní dávku kolagenu
  • proteinový vegan shake (neslouží jako náhražka jídla, ale čistě na doplnění kvalitního proteinu – rostlinný protein z hrachu x žádná sója – ten ti totiž bude ty 3 dny chybět)

Někdy cítím, že si to chci protáhnout na 4-5 dnů. To ale dělám podle momentálního pocitu. A to vždy přidám 1 – 2 banány (ideálně 1 dopoledne a druhý v brzkém odpoledni).

Už po těch ZÁKLADNÍCH 3 dnech se cítím opravdu skvěle, jako znovuzorzená! Nejen že mám úplně plochý břicho, ale celkově více energie, lepší náladu a chuť dělat cokoliv.

akademie poznani

TIP: jelikož jsem i lektorka jogy a velký příznivec alternativní cesty Bytí, praktikuju v tomto období PRAVIDELNĚ některé z jogových technik, které podpoří detoxikaci a zároveň odbourají únavu. Právě teď se můřeš přidat na ONLINE KURZ JOGY S DETOX KÚROU, do 16. 5. za PŘESPODEJNÍ cenu – 50% (počet míst je limitovaný, malá komorní skupina). Můžeme si tuhle supr detox kúru střihnout spolu a budeš mít tak jistotu, že to dáš!

Samotný účinek této kúry dobíhá ještě několik dnů po jejím skončení. Budeš mít rychlejší trávení, spalování. Je možné, že se ti i v něčem změní chutě. Protože si uvědomíš, že některé pochutiny / potraviny, jsi jedla spíš jen ze zvyku. Ale ve skutečnosti je ani nechceš. Takže je automaticky přestaneš jíst a nebudou ti chybět.

Celkově tako kúra velmi napomáhá od překyselení organismu. Což je velký nešvar našich těl v dnešní době. Ale na toto téma si můžeš přečíst článek tu: Překyselení organismu- Co všechno způsobuje?.

Tak to by bylo k 3 denní jablečné kúře vše-:) Dej mi vědět, co si o tom myslíš? Jdeš do toho? Nebo už s ní máš zkušenost? Jakou?

A pokud bys chtěla tip na čisté doplňky stravy (kolagen s vysokou vstřebatelností, aloe vera, noni a další), tak mi napiš-:) Nejlépe přes messenger Markéta Grandis Šírková. Podebatujeme v chatu a já ti dám svůj tip.

No a úplně na závěr, pokud chceš trvale zhubnout, navýšit současně svalovou hmotu, posílit imunitu a získat novou energii, tak já už si téměř 2 roky dopřávám skvělého pomocníka, který navíc i skvěle chutná-:) Můžeš se na něj juknout tady: Můj pomocník pro zdravé a štíhlé tělo.

Těším se na vaše komentáře nebo propojení přímo v messengeru, Markéta Grandis Šírková

Markéta Šírková
Pomáhám ženám zrealizovat své sny. Jak zpomalti a leckdy i dělat méně a přitom získávat více? Aktivuj svou Unikátní Energetickou Esenci, díky které začneš ten tvůj vysněný život už doopravdy žít a ne o něm stále jen snít! Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví.

Online kurz jogy s detox kúrou

akademie poznani

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se díky Reiki otevřít Hojnosti?

akademie poznani
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů