Reiki nebo Shamballa a jak si vybrat toho „správného“ průvodce?

akademie poznani

Čím začít? Reiki nebo Shamballa?

V tomto článku vám předám tipy, jak si vybrat to „správné“ zasvěcení pro vás tady a teď. Berte to jako doporučení. Důležité je nacítit se na sebe a samozřejmě se můžeš se mnou spojit a můžeme se na to kouknout spolu-:)

V předešlém článku s názvem: Co je to Reiki a jak ti může zlepšit nejen zdraví ale i další oblasti života? jsem vám přiblížila dané téma a hlavně také to, že je to Dar pro celé lidstvo, tedy pro každého z nás. Ne jen pro vyvolené.

Věřím, že to může být tak trochu matoucí. Pojem Reiki je znám nejvíce. Ale ve skutečnosti je spousta energetických systémů = učení, které ti jsou k dispozici. A záleží jen na tobě, tvé připravenosti. Je to stejné jako třeba s potravinami. Někdy je tvé tělo připravené přijmout rýži a jindy třeba těstoviny nebo brambory.

Já osobně doporučuju začít buďto s Reiki (1. stupeň a po čase, pokud cítíš chuť pokračovat 2. stupeň) anebo s některým z níže vyjmenovým energetickým systémem (Jednorožec, Pyramida Světla, Roh Hojnosti, Andělská Reiki). Zájemcům to vždy vysvětluju takto:

Představ si celé to energetické učení jako školu. Nejprve absolvuješ 1. stupeň základní školy, kde se naučíš číst, psát, základní počty. Z mého pohledu je Reiki 1. a 2. stupeň to samé jako 1. stupeň na základní škole. Když se mě někdo ptá, jestli je možné absolvovat například Shamballu bez Reiki a prakticky bez předešlých zkušeností, pak odpovím, že je to to samé jako nastoupit na základní školu rovnou do 2. stupně. Možná pochopíš částečně danou látku, ale budou ti chybět základy 1. stupně ZŠ. Takže v tom budeš tak trochu (a možná i víc) plavat.

Při každém zasvěcení je aktivován tvůj energetický kanál, jsou vloženy příslušné symboly do aury a navyšuje se tvá osobní energie. V Reiki 1 se učíš ty úúúúplné základy. A to jak teorii, tak i praxi, jak pracovat s energií VĚDOMĚ primárně kontaktně, osobně. V Reiki 2 se opět navyšuje tvá osobní vibrace vlivem zasvěcení a učíš se, jak pracovat VĚDOMĚ s energií na dálku. A to ať kdekoliv na planetě nebo kdykoliv časově (minulost, přítomnost, budoucnost).

Nejde tedy jen o energetickou připravenost jedince, ale také o to, co všechno umí na praktické bázi. Protože v Reiki 1 a 2 se právě předávají ty úplné základy pro vše další. Čímž neříkám, že není možné podstoupit třeba zasvěcení do vysokovibračnější Shambally bez absolvování Reiki. Ale z mé zkušenosti, když se ke mně dostali žáci, kteří šli touto cestou s jiným Mistrem, mi potom po absolvování Reiki potvrdili, že Shamballu cítili, i s ní pracovali. Ale teprve po zasvěcení do Reiki si naplno uvědomují sílu energetického systému Shamballa a využívají ho naplno.

Pro začátečníky je tu třeba kromě Reiki také zasvěcení do Pyramidy Světla, Andělské Reiki, Unicorn Healing Energy (Jednorožec), Roh Hojnosti. Tyto systémy jsou z mé zkušenosti vhodné a smysluplné i BEZ úplných základů – už zmiňované Reiki 1 a 2. A přsto velmi přínosné, obohacující a život měnící. Ti, co už nějaké to zasvěcení mají, mohou tyto zmiňované naopak využít pro svůj další růst.

Zkrátka, je to zejména o tom, na co máš teď chuť-:) Ale dodržení určité posloupnosti má svůj smysl. Stejně jako třeba když máš chuť na svíčkovou, ale zatím jsi ještě nikdy nic neuvařila. A tak je snažší a přínosnější se začít učít vařit od píky.

A jak si vybrat toho „správného“ Mistra?

Být Mistrem znamená být učitelem. Dotyčná osoba by měla předávat své pohledy na svět a měly by být založené na tom, co sama žije. Ne jen nějaké to papouškování něčeho, někoho. Proto když si vybírám svého učitele já, vždy mě zajímá, co má například na svém webu. Co píše o dané tématice. A HLAVNĚ, jestli používá svá vlastní slova a ne jen překopírovaná. A samozřejmě se mnou musí ladit. Musí mi svým způsobem chutnat-:) 

Určitě by pro vás neměla být rozhodujícím faktorem cena. Ve smyslu, čím levnější tím lepší pro vás. Za mě naopak i samotná cena, v souladu už s dalším popsaným výše, ukazuje přínos daného učitele. Protože vy nezískáváte jen zasvěcení a k tomu materiály. Ale velmi důležitá je i osobní vibrace dotyčného Mistra. A Mistr, který neumí sám sebe ocenit, není ten správný Mistr pro mě. Což ale POZOR, zase určitě neříkám, že čím dražší, tím lepší. Zkráka to všechno musí ladit.

bohatství, peníze, zdraví, reiki, shamballa, podnikání

Ve hře je více faktorů. A určitě je i důležité, co vše vám kromě zasvěcení dotyčný nabízí dál. Jestli to zasvšcením a zasláním skript končí. Anebo nabízí i další obohacující materiály k danému zasvěcení a následnou podporu.

Já třeba od začátku poskytuju časově neomezenou podporu v rámci daného zasvěcení. Možnost ptát se a probrat nejasnosti. Předám i své tipy. Jako BONUS zasílám i uktovující meditaci po zasvěcení a má skripta Základy TČM (tradiční čínské medicíny). A také je možnost přidat se do uzavřené FB skupiny Co je to Reiki. K některým zasvěcením zasílám i cca hodinový videotrénink.

A jaká energie je přínosná pro současný rok 2024 ještě více než kdy jindy?

Toto neber jako návod, nejdůležitjěší je vždy to, co volá tebe! Ale tento rok se přesouváme vibračně pod energii Draka. A tak určitě zasvěcení do Dračí Reiki ještě více navýší potenciál ke změně ve tvém životě. A jako doplněk je k tomu vhodné zasvěcení do Jednorožce (Unicorn Healing Energy). Oproti Dračí Reiki, která je více dravá, je Jednorožec velmi jemný a léčivý. A kombinací těchto dvou zasvěcení dochází k vyrovnání mužského a ženského elementu. Dračí Reiki ovšem vyžaduje už předešlou znalost práce s energií. Oproti tomu zasvěcení do Jednorožce je vhodné pro všechny, i úplné začátečníky.

Věřím, že jsem ti tímto článkem pomohla ujasnit nějaké tvé PROČ a JAK-:) Na druhy zasvěcení se SLEVOU 20% můžeš juknout TADY a vybrat si, co tě právě teď volá. V případě dotazů se nestyď mi napsat, nejlépe rovnou přes messenger: Markéta Grandis Šírková. Pamatuj: žádná otázka není špatná! Špatně nebo správně neexistuje. A otázky jsou velmi nápomocným prostředníkem na cestě sebepoznání.

Těším se na tvůj další růst, s Láskou Markéta Šírková 

Předešlý článek na téma: Co je to Reiki a jak ti může zlepšit nejen zdraví ale i další oblasti života?

Markéta Šírková
Pomáhám ženám zrealizovat své sny. Jak zpomalti a leckdy i dělat méně a přitom získávat více? Aktivuj svou Unikátní Energetickou Esenci, díky které začneš ten tvůj vysněný život už doopravdy žít a ne o něm stále jen snít! Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví.

Online kurz jogy s detox kúrou

akademie poznani

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se díky Reiki otevřít Hojnosti?

akademie poznani
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů