Co dělat, když tě všechno štve?

V životě každého z nás jsou dny, kdy se cítíme skvěle. Jak já říkám: jedeme na vlně. A pak jsou dny, kdy na nás všechno padá. Všechno nás štve. Nic se nedaří, tak jak bychom si přáli. Prostě Den Blbec-:) Je to přirozené a je to v pořádku. Tak jako se střídá noc a den, úplněk a nov, příliv a odliv, tak se střídá i naše nálada. I děti mají své lepší a horší dny. Sama si vybavuju, jak mi rodiče říkávali: Ty jsi dítě, nemáš právo cítit se špatně. Jako by i děti nemohly mít své nálady.

Jsme tu od toho, abychom rostli.

Možná jste tuhle větu už slyšeli a říkáte si: To je klišé. Ale je to tak. Jak vždycky říkám, i strom potřebuje ke svému růstu více a více vody a neřekne ne, já už nechci růst.

Každý z nás chce být šťastný, spokojený a bohatý. Ano, i bohatý. Protože peníze patří po mnoho generací k našemu životu. Ale o tom zase jindy. Většina lidí ovšem využívá jen zlomek svého potenciálu, svého Daru. A to je tedy opravdu škoda! Protože tím ochuzujeme nejen sebe ale i druhé, pro které jsme inspirací.

Čím to tedy je? Že jeden den máme úplně super a druhý, i když kolikrát ani nevíme proč, se cítíme „nanicovatě“? Všechno je způsobené naší osobní vibrací. Všichni jsem energie. A všechno kolem nás je energie. A tak stejně jako se střídá roční období, noc a den, tak se střídá a houpe naše energie ve formě nálady. A proto je extrémně důležité vědět, jak se v daný moment cítíme.

Někdy zkrátka jen vyskočí z podvědomí nějaký ukrytý vzorec a my ani nevíme, proč se najednou cítíme na nic. A jindy zas reagujeme na situaci z venku. Kterou jsme ale z velké části vlastně vyvolali my sami svým nastavením.

Tak či tak, co tedy dělat? Možná vás překvapím, ale nejlepší v dané situaci je NEDĚLAT NIC-:) Anebo ještě lépe, dělat jen to, co tě opravdu baví, co ti dělá dobře. Protože jen tím, že budu dělat to, co mi dělá dobře, mi zvedne náladu a tím se mění energie nejen naše, ta kterou vyzařujeme, ale v závislosti s ní i ta okolo nás.

Dám příklad: Mám třeba rozhodnutí napsat a nasdílet nějaký tip, článek… Sednu k počítači a cítím se úplně „dutá“. Nepomáhá ani inspirace – ta je momentálně úplně fuč, ani mé předešlé poznámky, které jsem den před tím považovala za úžasné. Prostě NIC. Tím, že se budu snažit ze sebe vymačkat článek, jen proto, že jsem si to dala jako cíl, se dostávám do ještě větší naštvanosti, nenálady. A začíná se sypat i vše ostatní okolo mě. Navíc jsem nepříjemná i na druhé.

V takové fázi je opravdu nejlepší to zabalit. Dát si pauzu a jít dělat cokoliv jiného, co mi dělá dobře. Někdy stačí půl hodina, jindy hodina a jindy zase celý den. Nemá cenu to řešit a vyčítat si to. Protože v téhle energii nemá cenu cokoliv tvořit. Vím, že i kdybych to na sílu vůle ze sebe vymačkala, tak to nakonec stejně nebude mít žádný efekt. A já se budu cítit „znásilněná“ sama sebou.

No není lepší jít raději dělat to, co vás baví a dělá radost a tím se naladit na krásnou energii a z té potom tvořit? Navíc cokoliv uděláme z této pozitivní vibrace, nás stojí mnohem menší úsilí než kdybychom to tlačili. Takže nakonec, když si dovolím dát si pauzu, tak pak v dobré energii napíšu už zmíněný článek za hodinu se skvělým pocitem a efektem a nebudu u toho naštvaně vysedávat hodiny 3 a ještě k tomu bez efektu. A nakonec se nedostaví ani dobrý pocit z vykonané práce. Toto platí na všechno.

Když to převedu na domácnost a úklid, tak i když mám z předešlého dne rozhodnutí a plán druhý den vygruntovat a v daný den se cítím nanic, pak to jednoduše nechám na jindy. A vím, že další den se do toho pustím s chutí a zvládnu to za poloviční čas.

Jsme tu od toho, abychom si život užívali a radovali se z každé minuty-:)

A co zabírá mně? Když se dostanu do stavu, kdy mám něco udělat a přitom úplně cítím, že mě jen samotná myšlenka na to štve?

  • zeptám se sama sebe: Markét, co tě na tom štve? Proč tě to štve?
  • Jaká je právě teď tvoje nálada? Jak se cítíš?
  • Co můžeš udělat právě teď pro to, aby se tvoje nálada změnila? Může to být cokoliv…. poslechnout si oblíbené písničky, dát si něco dobrého, jít na procházku, zahrát si hru s dětmi, pustit si oblíbený pozitivní film, přečíst si kus oblíbené knížky, zacvičit si, dát si meditaci.

Někdy – spíše často – mi nestačí jen jedno ze zmíněných. Obvykle nakombinuju více zlepšováků nálady po sobě. A dělám to do té doby, než se začnu cítit zase fajn. A pak jdu tvořit. A když už se stane, že mi to zabralo celý den, tak poděkuju a vím, že zítra se vzbudím v plné parádě a zvládnu milion věcí ve skvělé náladě. Vůbec tento den nepovažuju za promarněný. Naopak, já si své depky užívám. Vždyť je to krásné NEDĚLAT NIC-:)

Možná teď namítneš: No jo Markét, to zní fajn. Ale chodím do práce a tam si nemůžu dovolit nedělat půl dne nebo celý den NIC. A já dodávám, že i to je tvoje volba. Pokud sis zvolila cestu zaměstnance, kde je potřeba plnit zadané úkoly a poslouchat šéfa a tím pádem máš minimum prostoru na to, aby sis svůj den řídila podle sebe, pak je to opravdu JEN TVOJE VOLBA. Já jsem vděčná a šťastná za to, že jsem před 14 lety uposlechla svou touhu být SVOBODNÁ a vydala jsem se na cestu podnikání.

Je pravda, že jsem se v jeden moment dostala do fáze, kdy mě moje podnikání stále bavilo a já jsem v něm rostla. Ale zároveň jsem se stala zaměstnancem ve svém vlastním podnikání. A tak jsem vysílala signály, protože jsem věděla, že VŠECHNO JDE I JINAK-:) A na mou „žádost“ mi přišla do cesty šance, za kterou nepřestanu být do konce života vděčná. Je to cesta HOJNOSTI A BOHATSTVÍ. A zároveň dělání radosti druhým. Před dvěma lety jsem propojila své stávající podnikání s dalším, které rozšířilo mé finanční a časové možnosti. A je krásné sledovat, jak už za ty 2 roky, co jsem se na tuto cestu vydala já, dělá radost a přináší Bohatství i spoustě dalším lidem.

Pokud směňuješ svůj čas za peníze, je to nevýhodný obchod. Protože za peníze už čas zpátky nikdy nekoupíš-:)

A tak jsem se dala na intenzivní cestu předávání této příležitosti i dalším z vás. Všem, kdo jste otevření učit se nové věci a připravení otevřít dveře Hojnosti do vašeho života. Přestat směňovat čas za peníze a stát se řidičem svého života. Je to totiž pro každého, kdo je připravený. Pokud jsi to i ty a chceš vědět víc, stačí mi napsat – nejlépe se se mnou spojíš přímo přes můj Facebook profil přes messenger-:) A vůbec nevadí, že nevíš, co to je…. Zkrátka jen poslechni svou intuici…. Co ti říká právě teď? A jak se cítíš právě teď, když to čteš?

Děkuji za vaši důvěru, přízeň a inspiraci. S láskou, úctou a vděčností k vám všem, Markéta❤

PS: Zvu tě taky na můj youtube kanál, kde najdeš další inspiraci ve formě videí-:)

Markéta Šírková
Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví. Vím, jaké to je stát zamrzlá na jednom bodě. Dokola se opakující situace - vztahové, zdravotní. Počítání peněz a šetření. Před 13 lety jsem díky manželovým dluhům zažila velké období nedostatku a existenční strach. O to víc, že tehdy jsem byla se dvěma malými dětmi zrovna na mateřské. Ale udělala jsem ROZHODNUTÍ a našla cestu, JAK TO ZMĚNIT-:)   Za poslední roky se můj příjem zpětinásobil, zbavila jsem se vleklých zdravotních potíží a pomohla ke spirituálnímu uvědomění i svému muži, který mě měl ze začátku za blázna . A to jen díky tomu, že jsem pochopila vesmírné zákony a aktivovala svou Magickou Ženskou Sílu, kterou máš i ty! Tyto jednoduché principy teď předávám dál a s RADostí a vděčností sleduju, jak pomáhají i dalším z vás.

Aktivuj své Bohatství

VIP Program

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se naučit čarovat?

Práce s energií

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů