Joga- vše o joze

Hitovka - Virtuální jógové studio

LIVE Jóga Šiva

Milá Markéto, děkuji Vám za skvělý nápad živých lekcí na facebooku! Konečně se našel způsob, jak se přinutit cvičit pravidelně a přitom na živo. Skvělé taky je, že teď, když jsem stálým členem skupiny, získávám i veškeré Vaše rady, návody, jak cvičit a taky podporu. Navštěvuju skupinu každý den a získávám informace. Začínám si pomalu ale jistě uvědomovat, že joga je opravdu něco jiného, než jsem si celou dobu myslela. Je prostě SUPER-:) Jogu jsem chtěla cvičit už dlouho, ale nějak mi stále nezbýval čas a také v mém okolí se zrovna moc nenabízí... Věřím, že se díky Vám posunu - což už se děje-:) A ta meditace na závěr, ta je prostě skvělá😃 Nikdy bych nevěřila, že se dá cvičit a meditovat online... Děkuji,
Alena Novotná

Ukázková mini lekce - ochutnávka-:)

LIVE Jóga Šiva - virtuální jóga studio

Vzhledem k přebudovávání prostoru, v současné době žádné osobní lekce neprobíhají. Předpokladaný start je prosinec 2019.

 

Můžete využít nabídky LIVE Jóga Šiva - pravidelné živé lekce online-:)

Sobotní ranní joga

Tyto lekce se staly VELMI OBLÍBENÉ-:)

Chcete si protáhnout a zpevnit tělo, zklidnit mysl a naučit se správně dýchat? Chcete žít radostnější a spokojenější život?

V čem jsou lekce jogy u mě jiné? Cvičíme pouze v malé skupince (max. 8 osob) a tak si Vás všechny pohlídám. Více se naučíte a také načerpáte klid a harmonii v malém komorním prostředí. Najdete nové přátele.

Že jste už jogu vyzkoušeli a nesedla Vám? Doporučuji vyzkoušet více lektorů, abyste zjistili, který Vám takříkajíc sedne nejvíce. 

V klasických fitness centrech či studiích bývá na jedné lekci okolo 10 - 16 cvičenců. Což nezajišťuje pozornost lektora pro každého zvlášť.

Garantuji Vám, že u mě se jogu opravdu naučíte! A navíc, se nejen protáhnete, uvolníte, ale také i pořádně zapotíte.

 

Milá Markéto, děkuji ti za tvoje lekce jogy v živém vysílání na facebooku. Nikdy bych nevěřila, že se to dá. Ale je to fakt, jako bych byla s tebou. Jak to děláš? Upřímně, kdyby to nebylo s tebou, že jsem tě už znala, tak bych do toho s někým cizím nejspéš nešla, protože bych si říkala, že to nemlže fungovat. Ale jsem moc ráda, že jsi měla tenhle nápad a těším se na každý čtvrtek v 19hod u monitoru-:) A víš co? Teď, když začal podzim a je sychravo a zima, se mi ani nechce vylézat a jsem ráda, že se jenom přesunu do vedlejší místnosti, kde mě čekáš ty v živém vysílání. Je to super a už teď se těším na další lekci-:)
Irena Zvonilová
Pokud někdo váháte, jestli joga ano nebo ne, tak do toho zkrátka běžte a vyzkoušejte lekci nebo spíš lekce s Markétou. Vám paní Šírková děkuji za přijetí do skupiny. Ani jsem netušila, že mě začne joga až tak bavit. Pravda, zvládám pouze jedno týdně, ale i tak vidím změny. Po každé vaší lekci odcházím klidnější, vyrovnanější a tento pocit přetrvává ještě několik dní potom. Vaše meditace na závěr jsou prostě úžasné. Už jsem si díky nim pořešila některé své dlouholeté potíže. A joga jako taková je výborná na všechno, svaly, hlava,... Jsem moc ráda, že jsem na vás kápla-:)
Mirka Skácelová
Milá Markétko, poznala jsem Tě v těžkém období mého života - po úmrtí manžela. Hledala jsem cestu, která by mi vrátila chuť do života a abych znovu našla pevnou půdu pod nohama. Na internetu jsem našla Tvoje stránky s nabídkou cvičení spojenou s meditací. To bylo přesně to pravé, co jsem potřebovala. Zkusila jsem to a vyšlo to na 100%!! Našla jsem partu bezvadných holek a Tebe empatickou a úžasnou ženu. Moje duše pomalu přestávala plakat a já si připadala, že znovu život žiju a ne přežívám. Tvoje krásné cvičení a citlivá meditace udělaly své. Vrátila se mi chuť do života. Těšila jsem se na každé sezení a čas strávený s Tebou. Chci Ti tímto poděkovat za to, co pro mne i ostatní děláš. Tvoje práce má smysl a ukazuje cestu, kterou by se člověk měl anebo mohl dát. Jen těžko bych ji objevila bez Tebe. Děkuji Ti za hodiny, které jsem u Tebe prožila, za povídání, které jsme spolu vedly. Ale hlavně děkuji za to, že jsem Tě poznala, za to, že jsi a za to, že mi bylo dovoleno jít životem chvíli vedle Tebe. Znovu opakuji, jsi úžasná žena! Přeji Ti jen to dobré, ale hlavně hodně, hodně zdraví... Objímám Tě
Eva Šmídová

Moje praxe:

 

 • praktikování jogy v malé skupince (max. 8 osob), což znamená, že si Vás všechny pohlídám-:) 
 • naučím Vás, jak cvičit SPRÁVNĚ a také dýchat
 • součástí každé lekce je na závěr opravdová meditace - velmi oblíbená klienty-:)
 • při každé lekci se dozvíte něco nového o svém těle a o sobě
 • budu na Vás přísná, ale vše s láskou. Jedině tak totiž překonáte sami sebe.
 • Ráda si s Vámi také domluvím termín soukromé lekce, u mě v Poradně Zdraví, Strančice či u Vás doma.

Již řadu let se zabývám duchovním léčením, vedením, cestou ke zdraví. Joga jen přispívá k výše zmíněnému. Je zásadní stavební jednotkou v mém životě, a to jak pracovním tak soukromém. Postupně jsme začali cvičit jogu doma všichni (manžel, děti). Více o mně si můžete přečíst v sekci ZDE. 

JOGA = HARMONIE TĚLA, DUŠE A MYSLI.

JOGA = UMĚNÍ ŽÍT TADY A TEĎ

Jak probíhá lekce jogy u mě?

 • Délka lekce je 75 - 80 min
 • VHODNÉ PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE
 • CELÁ LEKCE JE PŘIZPŮSOBENA VŠEM, pokud náhodou nemůžete nějakou asanu cvičit, dostanete jinou, která je vhodná pro Vás
 • Na úvod společně provedeme zahřívací cviky, abychom připravili tělo na jednotlivé pozice / ásany.
 • Lekce jsou nejen o cvičení ale také o informacích. Takže se při pozicích dozvíte také něco z oblasti čínské medicíny, reflexní body,...
 • Automasáž - příjemná aktivace celého těla
 • Zažehneme vnitřní oheň.
 • Poté přejdeme k samotnému cvičení - praktikování ásan, při kterém se OPRAVDU zahřejete.
 • Na závěr se položíte do příjemné relaxace. Svou lekci doplňuji vždy také o řízenou meditaci na určité téma (délka meditace je min. 20 minut). Při meditacích se soustředím zejména na posílení a vyčistění psychiky (duše).
 • Každou lekci přizpůsobuji všem účastníkům. Nově příchozích se vždy ptám na možné zdravotní potíže. Pokud byste nemohli nějakou asanu praktikovat, doporučím Vám v daný moment jinou, takže bude stále zapojeni.

Doporučení: jelikož po lekci jogy odhodíte negativní energie nahromaděné ve Vašem těle a obalíte se tou pozitivní, doporučuje se alespoň 60 minut nesprchovat, abyste si udrželi pozitivní účinek jogy co nejdéle.

Co cvičením jogy u mě získáte?

 • zdravější, pevnější tělo a křivky
 • klidnější mysl
 • naučíte se lépe vnímat a respektovat své tělo - ZAČNETE MU ROZUMĚT
 • objevíte svaly, o kterých jste dosud nevěděli-:)
 • nové přátele
 • nové nápady
 • naučíte se správně dýchat
 • naučíte se meditovat

Kde cvičím?

NOVINKA

Sobotní ranní lekce - přijďte se protáhnout a naladit na SUPER víkend-:)

Poradna Zdraví, Revoluční 220, Strančice (Říčany)  (bývalá pošta)

ÚTERÝ - 18.00 hod VEČERNÍ JOGA / HATHA  

SOBOTA - 8.00 - 9.15 hod RANNÍ HATHA JOGA (od soboty 23. 9. sobotní lekce od 8.30 hod - přizpůsobujeme se zimnímu času-:) Tyto sobotní ranní lekce jsou i přes brzkou ranní hodinu NEJOBLÍBENĚJŠÍ-:) a to i pro ty, kteří jsou "spáči 

(na sobotní lekci je třeba přihlásit se nejpozději do čtvrtka daného týdne - cvičení proběhne při počtu alespoň 4 účastníků, možno využít permanentku, při neúčasti po přihlášení kredit propadá bez náhrady, bez kreditu - záloha 100 Kč - stačí uhradit po první návštěvě)

kapacita: max. 8 osob, což Vám zaručuje dostatek pozornosti lektora

CELÁ LEKCE JE PŘIZPŮSOBENA VŠEM CVIČENCŮM, pro všechny věkové kategorie

Rezervace u mě, nejlépe na tel: 734 442 601 či emailem: marketa.sirkova@mekouzelneja.cz

Ceník / storno podmínky

 • Na výběr máte ze dvou variant - samostatně či zakoupení permanentky. V případě volby samostatné platby Vás požádám o vložení mini kreditu 100 Kč. Tento kredit vybírám z důvodu rušení rezervované lekce na poslední chvíli - viz STORNO PODMÍNKY. 
 • Samostatně - 140 Kč / lekce 75 min (vložení zálohy 100 Kč - pokud přestanete z jakéhokoliv důvodu lekce navštěvovat, bude Vám tento mini kredit vrácen nebo použit na úhradu Vaší poslední návštěvy. V případě pozdního odhlášení rezervované lekce mini kredit propadá, je nevratný)
 • Těhotenská / Poporodní joga / Senioři: cvičí se od 2 osob, pokud jste sama a máte zájem o tuto jogu, platí se za 2 osoby (tedy v případě permanentky 2 vstupy, v případě samostatné platby 2 x 110 Kč), délka lekce 50 - 60 min
 • Permanentka - 1000 Kč / cena lekce 110 Kč / 9 lekcí / platnost 3 měsíce

STORNO PODMÍNKY:

 • Rezervaci ranní lekce je možné zrušit do 18 hodin předchozího dne, rezervaci na odpolední lekci pak do 12 hodin téhož dne. V opačném případě rezervace propadá a s tím také poplatek z Vašeho kreditu.
 • Pro nově příchozí - pro rezervaci Vaší lekce na první návštěvu není třeba kredit. Jednoduše si zarezervujete lekci a poté se rozhodnete, zda Vám lekce vyhovují, tudíž vložíte kredit či mini kredit na další návštěvu.
 • Rezervaci lekce či její zrušení provádějte prosím telefonicky - stačí SMS. Případné dotazy ráda zodpovím. 
 • Změna termínů lekcí vyhrazena (dle momentální situace je možné změnit termíny a čas lekcí dle návštěvnosti)

Soukromé lekce

 • u mě ve Strančicích: po domluvě, 60 - 70 min, cena : 450 Kč
 • u Vás doma: dojezd do 10 km (počítáno z obce Kolovraty či Strančice), cena: 600 Kč 

Hatha joga je specifický systém jogy, jehož hlavní součástí jsou pozice těla (ásany), ovládání dechu (pranájáma), meditace (zklidnění mysli). Aktivujeme zejména jangovou energii (jako ostatně při většině druhů cvičení). Je tedy na fyzické rovině zaměřená spíše na svaly.

Jin joga je pomalejší a zejména výdržová verze jogy. Aktivuje jinovou složku v nás. Na fyzické rovině je více zaměřená na šlachy, vazivo, klouby. V jednotlivých pozicích zůstáváme déle. Nalezneme vždy takovou modifikaci pozice, která je nám příjemná. Zastavíme tak lépe mysl a soustředíme se pouze na nás samé. Jedná se o propojení jogy a taosimu. 

Jin a jang spolu tvoří jednotu a celek, harmonizují, souzní. Je tedy dobré věnovat svou pozornost oběma těmto složkám. 

Těhotenská joga (Gravidjoga) /Poporodní joga / Senioři - tyto lekce jsou pomalejší, přizpůsobeny budoucím maminkám, ženám po porodu a seniorům. Zaměřujeme se zejména na protažení celého těla, posílení pánevního dna, vyčištění mysli, koncentrace. Tyto lekce jsou vhodné pro každého, i netěhotné. Je třeba si vyzkoušet, co vám vyhovuje.

Joga není jen cvičení těla, ale také mysli. Joga znamená sjednocení. A to jak již bylo řečeno, sjednocení těla, mysli a ducha. Je to nenásilné cvičení, při kterém se k překvapení všech začínajících také pořádně zahřejete. Během cvičení je aktivována vaše vitální síla, zažehne se vnitřní oheň. Ten, kdo již jogu vyzkoušel, jistě zná tento pocit. Je to zcela jiný pocit vnitřního tepla, než při klasickém cvičení. Proto také praktikováním hatha jogy pomáháme svému tělu v boji s negativními okolními vlivy, jako jsou viry, bakterie. Posiluje tělo na všech úrovních. A k tomu ještě krásně formuje postavu. Toto cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Platební údaje:

Číslo účtu: 78 - 90 29 66 02 57 / 0100, KS 308   text: jméno, příjmení

Wellness víkend s jogou

Pobyt u moře s jogou

Potřebujete s něčím pomoct nebo poradit?

Pište na: marketa.sirkova@mekouzelneja.cz

Nebo volejte na: 734 442 601

Další informace a zajímavosti týkající se jogy

Jak joga pomáhá

Pravidelné praktikování jogy nám dává energii pro plnohodnotný a radostný život. Čas, který trávíme při cvičení, nám pomáhá vidět problémy z nadhledu a vytváří zásobu vitální vnitřní síly. Z čehož má užitek nejen naše tělo a mysl, ale také naše nejbližší okolí – rodina, přátelé, práce.

Léčebné účinky jogy

Léčebných účinků je opravdu mnoho. S trochou nadsázky by se dalo říci, že pravidelné praktikování jogy zlepšuje VŠECHNY FYZICKÉ I PSYCHICKÉ OBTÍŽE.

Nástup výraznějších výsledků je u každého z nás individuální. Někdo si musí počkat týdny, měsíce. Jiný pocítí úlevu a značný rozdíl po pár lekcích.

Dá se říci, že doba, kdy ucítíme znatelný výsledek, je přímo úměrná tomu, jaký život jsme před praktikováním vedli.

Pokud jsme tedy nevěnovali sami sobě pozornost, nevnímali řeč těla, nedbali na stravovací návyky a vše řešili prostředky klasické medicíny, pak bude jistě nástup pozvolnější.

Nicméně po každém cvičení se dostaví velmi příjemné a uvolňující pocity, které nás budou motivovat jít dál.

Mohu zde vyjmenovat jen opravdu některé potíže, které joga pomáhá řešit:

 • Hemeroidy, křečové žíly
 • Krevní tlak (vysoký, nízký, kolísavý)
 • Srdeční slabost
 • Bolesti hlavy, migrény
 • Hormonální záležitosti, sexualitu, menstruační potíže
 • Problémy s páteří, pohybový aparát – zlepšuje pohyblivost
 • Trávení, vylučování (zácpy, průjmy, nadýmání, žlučník, slezina, slinivka…)
 • Spánek, psychika
 • Kožní potíže
 • Únava
 • Redukce váhy, formování postavy
 • Diabetes
 • Artritida
 • Astma (dýchací potíže)
 • Ploché nohy
 • Špatné soustředění a mnoho dalšího….

Význam jogy

Každá lidská bytost je tvořena ze tří základních složek: těla, mysli a duše. Abychom žili spokojeně a vitálně, je třeba harmonie všech tří složek. Tedy fyzické, mentální i duševní zdraví. V současné moderní době existují problémy, které působí na všechny tři zmíněné aspekty.

Pravdou je, že úplně všechny ovlivnit nemůžeme, tedy ne zcela. Ale ve velké míře záleží opravdu jen na nás, jak se výdobytky a nároky současné doby necháme ovlivnit. Praktikováním jogy se zastavíme, trávíme čas sami se sebou a dostáváme tak příležitost k sebereflexi, pochopení. Dochází ke změně chápání světa a našich vlastních potřeb.

Běžná lekce jogy se skládá jak z aktivní části – tedy fyzického cvičení, tak části duševní – meditace. Nedílnou součástí je také práce s dechem - pranájáma.

Pranájáma je souhrn dechových technik, díky nimž se učíme regulovat, usměrňovat a  navyšovat svou vlastní energii – pránu (prána = energie, jáma = regulace).

Po správně vedené lekci jogy se cítíme uvolněnější a zároveň energičtější, mysl je bystřejší. Díky pravidelnému praktikování tak posilujeme nejen tělo zvenku, ale také zevnitř. Stáváme se odolnějšími vůči stresu, bacilům a dalším nepříznivým okolnostem, kterým jsme každý den vystaveni. Vracíme se k přírodě, ke své podstatě, podstatě bytí.

Praktikováním jogy se učíme žít TADY A TEĎ.

Vývoj jogy

Každá lidská bytost je tvořena ze tří základních složek: těla, mysli a duše. Abychom žili spokojeně a vitálně, je třeba harmonie všech tří složek. Tedy fyzické, mentální i duševní zdraví. V současné moderní době existují problémy, které působí na všechny tři zmíněné aspekty.

Pravdou je, že úplně všechny ovlivnit nemůžeme, tedy ne zcela. Ale ve velké míře záleží opravdu jen na nás, jak se výdobytky a nároky současné doby necháme ovlivnit. Praktikováním jogy se zastavíme, trávíme čas sami se sebou a dostáváme tak příležitost k sebereflexi, pochopení. Dochází ke změně chápání světa a našich vlastních potřeb.

Běžná lekce jogy se skládá jak z aktivní části – tedy fyzického cvičení, tak části duševní – meditace. Nedílnou součástí je také práce s dechem - pranájáma.

Pranájáma je souhrn dechových technik, díky nimž se učíme regulovat, usměrňovat a  navyšovat svou vlastní energii – pránu (prána = energie, jáma = regulace).

Po správně vedené lekci jogy se cítíme uvolněnější a zároveň energičtější, mysl je bystřejší. Díky pravidelnému praktikování tak posilujeme nejen tělo zvenku, ale také zevnitř. Stáváme se odolnějšími vůči stresu, bacilům a dalším nepříznivým okolnostem, kterým jsme každý den vystaveni. Vracíme se k přírodě, ke své podstatě, podstatě bytí.

Wellness víkend s jogou

Online kurz jógy s detoxem