Jak násobit svůj příjem a tím i SVOBODU?

Jak si tvořit své 2 v 1?

V tomto článku ti nasdílím svou cestu od bankrotu k šestimístným částkám. A také předám uvědomění, že speciálně v dnešní době je fajn nezavírat se jen jedné cestě příjmu. Můžeš jich mít několik. A to ať už jsi zaměstnanec nebo zrovna teď už i podnikáš.

Já si právě teď – posledních 5 let – tvořím své 2 v 1. Často je to jedna aktivita a z ní dvojí zisk-:)

Začínala jsem v roce 2009 od 0

Bez znalostí a zkušeností… taky jsem si vyzkoušela, co to je být zaměsnanec… mít sice stálý, ale víceméně stejný plat. Být uvázaná každý den povinně 8,5 hodiny v práci, která mě sice ne úplně nebaví, ale žádné hurá to taky není… pouhých 5 týdnů dovolené…

Při první mateřské mi došlo, že už se do práce – role zaměstnance – vracet nehodlám. Že nehodlám pracovat celý můj život na snu někoho jiného. Že jdu pracovat na svém vlastním snu.

Chtěla jsem si užít ten nejkouzelnější čas s dětmi. Nebýt ta matka, co je každý den ráno hodí do školky, pak spěchá do práce, z práce zase vyzvednout děti – a to většinou v pozdních odpoledních hodinách. Pak se vrátit domů, večeře, úklid a padnout do postele…

A tak jsem ještě při mateřské vyrazila na dráhu „sama sobě šéfem“. Rozjela jsem své podnikání. Pravda, nakonec jsem ho rozjela o půl roku dřív, protože si to situace žádala-:) V roce 2009 mi manžel přesně na Štěpána 26. prosince oznámil, že jsme bankrot. Tehdy jen hypotéka na dům byla 30.000 měsíčně!

No byl to šok, to si asi každá máma umí představit. Ještě když to nečekáte. Ale jako že vůůůůbec… Dětem tehdy byly 2 a 4 roky.

No a tak jsem se rozhodla, že své podnikání odstartuju HNED. Sedla jsem ke kompu, vytvořila jednoduchý web: MASÁŽ DO DOMU. Od kamarádky jsem dostala tip, že školky, školy a různé firmy využívají podobné služby pro své zaměstnance jako benefit. Rozeslala jsem tedy emaily.

A to i přes negativní a zrazující řeči mého manžela: „to teď mezi svátky nemá cenu, až se všichni vrátí po vánocích do práce, budou mít plnou schránku a toho tvýho emailu si ani nevšimnou… „. Prostě lepší dělat něco než jen tak sedět a utápět se v tom, jak je to hrozný…

No a voala, hned po novém roce se mi celkem dost z obeslaných ozvalo zpět a já to rozjela naplno. Pravda, ve srovnání s tím, co všechno jsme měli platit, to byla jen kapka v moři. Ale mě to chytlo, bavilo a začala jsem se vzdělávat. Mezi svým 30 a 40 rokem jsem neustále něco studovala. Zavedlo mě to spíše na alternativní cestu ke zdraví a myšlení.

Rok 2010 byl pro mě hodně přelomový, otevřela jsem se spirituálním vědám. Absolvovala energetická zasvěcení, stala se Mistrem Reiki, Shambally a dalších systémů. Studovala jsem Homeopatii na Prague Colleague of Homeopathy. Medicínské minimum, certifikovaná lektorka jógy, automatická kresba, cchi-kung… byla toho spousta.

Postupně jsem rostla, rostl můj příjem. Krásně se mi dařilo plnit si své sny v oblasti seberealizace a kloubit je s rolí matky na plný úvazek.

Bylo to super vyzvednout děti ze školky jen tak po obědě, prostě jen proto, že je hezky a jít s nimi neplánovaně do parku. Vyrazit si s nimi jen tak na výlet uprostřed týdne… opět prostě jen proto, že se nám zrovna chce. Dokonce jsem napsala i knihu: Mé kouzelné Já aneb jak najít kouzlo uvnitř každého z vás.

Pak jsem si ale začala uvědomovat, že já jako jedinec v offlinu víc peněz prostě vydělat nemůžu, aniž bych se neupracovala. Každý má zkrátka jen 24 hodin-:) A začala jsem přemýšlet, jak svoje podinkání a osobní růst posunout zase dál.

Vydala jsem se cestou online podnikání.

Začala jsem psát e-booky, které jsem prodávala. Tvořit vzdělávací programy. A přišlo další vzdálávání v oblasti atraktivního marketingu. Postupně jsem aplikovala všechny možné strategie a své podnikání zautomatizovala. Bavilo mě to. Frčela jsem 60% offline – práce s klientkami face to face mě stále naplňovala. A 40% online.

Nicméně, vidina pasivního příjmu se úplně až tak nekonala. E-book si každý koupí pouze jednou, proč by si ten samý e-book kupoval 2 x že? Stejně tak kurz. Takže to znamenalo tvořit nový a nový obsah a dostávat ho mezi lidi.

Ne že by mě to nebavilo, naopak. Ale směňovala jsem svůj čas za peníze – i když jinak než zaměstnanec. Tvořila jsem podle chuti a nálady. No ale samo se to nevytvoří že? A tak jsem začala přemýšlet, jak to změnit. Jak to ještě víc „vytunit“.

A přišel ke mně networkmarketingový projekt na bázi kalsického MLM (multi-level-marketing).

Když jsem ten název „MLM“ v roce 2018 poprvé slyšela, taky jsem nevěděla, o co jde-:) No nicméně, když jsem to pochopila, uvědomila jsem si, že to ke mně v minulých letech (tehdy v offlinu) přišlo už 2 x. Pokaždé tím klasickým lascivním nutícím způsobem. Takže jsem si řekla: NE, TOHLE NIKDY.

Jenže když to ke mně dorazilo v roce 2018 znovu, přišlo to přes lidi, kteří to už tehdy dělali JINAK. Věděli, co to je atraktivní marketing. Bez nahánění, vnucování. Naopak s RADostí a autenticitou. Zábavně.

Cítila jsem propojení, naladění a ani na vteřinu jsem neváhala. Prostě jsem věděla, že je to TO ONO! Hurá na další level! Naskočila jsem a dostala nový vítr do plachet.

Naučila jsem se spoooostu nových věcí, zejména co se týká online podnikání na pohodu, v autenticitě, bez obtěžování, nabízení. V klasickém MLM projektu jsem frčela 3 roky, když jsem si ale začala uvědomovat, že ano – to je ta cesta, kterou chci a baví mě. ALE… „něco“ mi tam začalo vadit.

Několikrát jsem překopala způsob, jakým jsem svůj MLM projekt vedla. Na chvíli jsem pocítila nadšení, ale ten pocit: „že to stále není ono, že tam se mnou něco neladí“, byl stále intenzivnější.

No a voala… přišlo mi do cesty Social Retail.

Jakmile jsem si v krátkém videu poslechla, co že to je Social Retail a jaký je rozdíl mezi SR a klasickým MLM, hned jsem věděla, že TO JE TO ONO! A prakticky ze dne na den přeskočila z trabanta (MLM) na Mercedes (Social Retail = SR).

A co bylo to, co mi v klasickém MLM chybělo?

Co se mnou neladilo? A co jsem právě našla v Social Retail? V klasickém MLM konceptu, abyste měli zisky – rostoucí zisky – je potřeba mít tým. Bez týmu se vám to nerozjede.

Což tedy nebyl můj problém. Já jsem skrze svá autentická sdílení tým vytvářela. Ale většina lidí zkrátka nejsou hned na začátku lídři – do lídra je třeba dorůst – a tak i když měli zápal, odhodlání, vytvářeli i hezké obraty, tak z nich neměli skoro žádné provize.

Protože na ty se u klasického MLM konceptu musíte vykvalifikovat a každý měsíc si udržovat určitou „pozici“, od které máte nárok na provize. A tak i když třeba tvoříte obraty, ale nedosahujete té hranice, od které se vyplácí provize, nemáte vlastně nic. A to se mnou faaaakt neladilo.

Když jsem viděla ty ženy, jak rostou, dělají kroky a přitom z toho nemají skoro žádné peníze. No to se pak není čemu divit, že to po čase vzdají. Protože co si budem povídat, je to zábava a RADost, ale děláme to taky z velké části pro svůj finanční růst. Ne jen ten osobnostní.

Chtěla jsem se se svými obchodními partnerkami RADovat z jejich finačního růstu.

V Social Retail odpadá podmínka udržovat si určitou pozici, abys měla provize. Zkrátka každý měsíc získáváš určité procento – a je to veeelmi štědré procento – z jakéhokoliv obratu, který ve svém eshopu skrze tvé autentické sdílení vytvoříš. Samozřejmě že čím větší obrat tovříš, tím větší provizi máš.

Ale oproti klasickému MLM máš provizi z každého obratu. Takže všechny ženy, které do toho skrze mé sdílení naskočily, mají peníze každý měsíc. A jejich provize rostou.

Dále provizní systém Social Retail není podmíněný tím, že musíš tvořit tým. Jak už bylo zmíněno výše – v klasika MLM nedosáhneš na provize bez týmu (rozuměj 2 – 4.000 Kč neberu jako žádnou supr provizi).

V SR si zkrátka můžeš vybrat, která cesta ti více sedne. Jestli si své zisky budeš tvořit skrze zákazníky nebo skrze tým anebo nejdieálněji skloubit obojí dohromady, to je tým i zákazníci. A víš co? Paradoxně tady si ti, co se jim v klasickém MLM nedařilo, právě kvůli tomu, že neměli tým, tak v SR se jim tým tvoří často tak nějak sám-:) Více o konceptu Social Retail se dozvíš ZDE. 

V současné době si tedy tvořím své 2 byznys nohy, jak s oblibou říkám. Jednu nohu tvoří mé vzdělávací programy a druhou Social Retail. A protože obě dvě nohy frčím cestou atraktivního online marketingu, tak často jednou aktivitou tovřím zisk v obou svých byznys nohách.

Oproti vzdělávacím programům, které si člověk ode mě koupí pouze jednou a pak je třeba vytořit nový, má Social Retail výhodu v tom, že funguje na opakované spotřebě = PÁKOVÝ EFEKT. Sortiment eshopu je bohatý a moji zákazníci si ho moc rádi každý měsíc doplňují, protože se s ním cítí mnohem lépe. A většinou si nakupují sami.

Pravda je, že se svými zákazníky mám vztah, který jsem si ale vytvořila. Jelikož sama miluju sortiment svého eshopu, autenticky sdílím rady a tipy a poskytuju jim podporu s jejich nakupováním. Většina zákazníků eshopu ke mně přišla skrze moje sdílení a jsou i mými klientkami z oblasti osobního a spirituálního rozvoje.

A to mě na tom neskutečně skutečně baví! Tvořit si krásné vztahy s podobně naladěnými Bytostmi.

Pokud si teď říkáš, že to stejně není nic pro tebe, tak věz, že v životě nám nechodí nic jen tak bez důvodu. I to, že teď čteš tento článek, sis ve finále přitáhla ty sama. Na žádost tvé Duše.

Většina žen, které frčí se mnou v týmu Social Retail, začínala bez jakýchkoliv zkušeností. Spousta z nich byly a stále ještě jsou i zaměstnanci. Některé ani nechtějí se zaměstnáním skončit. Jen je prostě baví mít zábavný další příjem. Jiné po čase se zaměstnanectvím sekly a mají projekt Social Retail jako hlavní zdroj příjmu a do toho si rojíždějí další projekty, které se se SR krásně kloubí. A ke kterým jim SR otevřelo cestu.

Nikdy nezjistíš, co vše ti to má přinést, dokud do toho nenaskočíš. A tak pokud něco v tobě už nějaký čas volá po změně, jukni na další články, které jsem na téma Social Retail napsala. Anebo už teď cítíš, že jooooo, to je to ono. V tom případě mi napiš – nejlépe přes messenger. Propojíme se, poznáme se, zodpovím tvé dotazy a ty se tak rozhodneš, jestli ano nebo ne.

Díky svému rozhodnutí vyrazit na dráhu „sama sobě šéfem“ už žiju řadu let pouze podle sebe. Každý jeden den si tvořím tak, jak chci já, jak to cítím já. Žádné vstávání na budíka. Každé ráno hodinku až dvě v lese. Když cítím, že mnou proudí inspirace, pracuju klidně i 10-12 hodin. Ale to ani nevnímám čas, takže mi to přijde jako hodiny 4. No a další den, když to necítím, tak prostě nepracuju.

A přesto mi proudí peníze do mého života. Peníze mi proudí dokonce i když jsem zrovna u moře (záměrně nepíšu na dovolené, protože já vnímám celý svůj život jako dovolenou).

Jen ještě dodávám, že cílem tohoto článku nebylo hanět MLM. Protože vše je o lidech. Za mě je MLM skvělá a zábavná cesta příjmu. Pokud do toho naskokčíš s těmi „správnými“ lidmi. Jak MLM tak SR je za mě jedna z nejférovějších cest = spravedlivých. I přesto, že spousta lidí to má ve své mysli spojené s termíny jako „letadlo, pyramida“. HLOUPOST! O tom se dočteš více v článku ZDE.

Těším se na propojení s některými z vás-:) Na ty, co jsou připraveni na změnu.

Markéta Grandis Šírková

Další možnosti získat víc informací o Social Retail:

Co je Social Retail?

4 Nejčastější důvody proč spousta lidí říká NE networkmarketingu – MLM

 

Markéta Šírková
Pomáhám ženám zrealizovat své sny. Jak zpomalti a leckdy i dělat méně a přitom získávat více? Aktivuj svou Unikátní Energetickou Esenci, díky které začneš ten tvůj vysněný život už doopravdy žít a ne o něm stále jen snít! Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví.

Online kurz jogy s detox kúrou

akademie poznani

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se díky Reiki otevřít Hojnosti?

akademie poznani
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů