4 nejčastější důvody, proč spousta lidí říká NE networkmarketingu, MLM

Online podnikání

A přitom ani ve skutečnosti neví, co to vlastně doopravdy je a tím se ochuzují o další zábavnou cestu příjmu?

Tak schválně, jestli se v tom poznáš i ty?

Myslím, že v dnešní době už snad ani neexistuje člověk, o koho by téma MLM v souvislosti s finančním příjmem alespoň nezakoplo…. A spousta lidí má i svou zkušenost. Často neblahou….

Jak je to doopravdy?

Na úvod říkám, že tu neblahou jsem ve svém životě ochutnala i já… dokonce 2 x (to si můžeš přečíst v dalším článku TADY). Jen pro ty, co by přeci jen nevěděli, co je MLM – je to síťový marketing. Propojení se s dodavatelem. A sdílením jeho sortimentu si tvořit příjem = provize.

No a tak jsem se rozhodla, že do tohoto tématu vnesu trochu světla-:) Provětráme ty zažité představy. Protože ano, kdysi dávno se tato cesta příjmu praktikovala opravdu až ohavně. Podomní prodejci, kteří když je vyhodíte dveřmi, vlezou oknem a nedají vám pokoj, dokud vám něco nevnutí. I dnes to bohužel ještě stále takto někde frčí. Ale tito lidé nemají úspěch a ani RADost v životě. Protože jednou z nejskvělejších věcí novodobého MLM jsou upřímné a RADostné vztahy. A to jak se zákazníky, tak se svými obchodními partnery.

Taaakže jaké že jsou ty 4 nejčastější důvody, proč spousta lidí říká stále NE?

1) MYLNÁ PŘEDSTAVA, ŽE „BUDU MUSET NĚCO NUTIT“

Viz zmínka výše – podomní prodejce… I když dnes už se MLM praktikuje spíše online-:) Zkrátka že budou nuceni něco nabízet.

OMYL – i když to tak stále ještě spousta lidí praktikuje a učí „nové“ lidi v týmu, tak tato blééé praktika už naštěstí odeznívá. Přibývá těch, kteří pochopili, že nabízení a uhánění opravdu NENÍ cesta.

A jaká je tedy ta novodobá cesta? Já osobně frčím na cestě MLM od roku 2018 (teď tedy poslední rok Social Retail – což není klasický MLM koncept. Social Retail dává více svobody snadnější a zábavnější možnost příjmu – o tom, proč jsem před rokem přeskočila na byznys model Social Retail se dočteš ZDE).

V té „správné“ cestě MLM se učíš cestu atkraktivního marketing, primárně online. Což znamená, že si tvoříš svůj vlastní brand = svou vlastní značku = TY JSI TA ZNAČKA.

A díky sdílení toho, co máš sama ráda, si na sebe přitahuješ lidi, které to zajímá a tak se tě na to ptají a chtějí to alespoň otestovat. Já jsem třeba za celou dobu nikdy nikoho neuháněla a ani neoslovovala. A ze zákazníků se často stávají i tvý obchodní partneři-:)

Toto navíc děláme na sítích i mimo ně všichni každý den. Jenže si to neuvědomujeme.

Příklad: Přečteš si třeba hezkou knížku, která ti dala uvědomění a máš z ní dobrý pocit. Co uděláš? No určitě si to nenecháš jen pro sebe. Minimálně to řekneš svojí kamarádce a třeba to i nasdílíš na sítě jako tip pro druhé. Chceš to udělat proto, že ty z toho máš dobrý pocit a chceš se o něj podělit. A máš pak RADost, že se ozvou další, kteří to třeba i četli anebo se ti ozývají lidi, kterým jsi dala tip a oni si tak mohli knížku přečíst, protože jinak by o ní nevěděli. No a společně se třeba podělíte o své poznatky.

Úplně stejné to je, když se rozhodneš pro spolupráci s dodavatelem. Vybereš si toho, jehož sortiment zajímá tebe samotnou. Zkrátka si to ty sama chceš koupit. Jsi z toho nadšená. No a pak to prostě jen úplně stejně, jako třeba tu knížku, sdílíš. Upřímně, na základě své vlastní zkušenosti. AUTENTICKY.

Zákonitě si to najde další lidi, kteří se o tom s tebou budou chtít minimálně pobavit a někteří z nich si to pak koupí. Tito lidé budou ale oslovovat tebe! Ne že ty budeš někomu vypisovat a spamovat.

2) MUSÍM NĚCO PRODÁVAT

Tak jistě, že bez prodeje není tvá provize-:) Ale to, že máš zaškatulkovaný slovo „prodej“ s něčím nepříjemným, je zase jen zažitá představa. A taky je to silný program nedostatku. PRODEJ JE AKT LÁSKY.

Prodáváme sami sebe každý z nás každý jeden den! Nevěříš? Tak třeba v rodině. Chceš jít na film do kina. Nechce se ti samotné a tak přemýšlíš, jak bys tento nápad „prodala“ i svému partnerovi nebo kamarádce. Aby šli s tebou. Abyste si zážitek z filmu společně sdíleli a podebatovali o něm. Ano, i to je prodej-:) Prodáváš svůj nápad. Ze kterého jsi ty sama nadšená, těšíš se na to a chceš to s někým sdílet. AKT LÁSKY.

A proč je odpor k prodeji spojený s energií nedostatku? Protože to ukazuje na tvou vlastní sebehodnotu nepořešené téma peněz. Proč ti není „blbý“ podělit se zdarma o přečtenou knížku, klidně i veřejně na sítích před bambilionem lidí. Ale když bys za to samé sdílení této knihy měla mít provizi, tak už je ti to „blbý“?????

Vždyť tím, že ji sdílíš zdarma, přinášíš zisk tomu, kdo ji napsal. A je to naprosto v pořádku. Tak proč se stydíš z toho mít odměnu i ty? Když to nakonec energeticky má mnohem větší přínos pro všechny zúčastněné? Vidíš, jak je to nesmyslné? To je zase jen zažitý program: že takovéhle věci „se přece dělají zdarma“… „že to je sobecký a hloupý si za to brát peníze“…

Jasně že nefrčíme jen na bázi něco za něco. Kamarádce taky poskytnu radu, ucho i rameno k vybrečení zdarma. Ale když už ode mě bude chtít konzultaci, terapii, tak je naopak i pro ni přínosnější, když si ji u mě zaplatí. Protože peníze jsou jen energetická směna. A tím, že zaplatí, se navyšuje její růst.

Sdílením předáváš druhým impulz k růstu a pokud je to navíc za peníze, pak jen násobíš hodnotu toho růstu. Pro sebe i ty, co si to koupí.

Přpadná otázka pro tebe: A proč se stydím sdílet? Protože nemám sebevědomí, nevěřím si a mím strach, aby mě ostatní neodsoudili. Zase další destruktivní program, který si sdílením za peníze můžeš pořešit sama pro sebe a tím i pro druhé.

3) NENÍ TO SPRAVEDLIVÉ

Často máme tuto cestu příjmu zapamatovanou díky ne úplně čistým praktikám z minulých let (zejména 90sátých). Je to letadlo, pyramida…. Je hloupé řídit svůj život na základě mylných přesvědčení druhých. Ano, možná to v oněch 90sátých letech občas tak bylo… Ale ty doby jsou dááávno pryč! 

MLM (pro mě teď SR = Social Retail) je z mého pohledu a mé osobní 5ti leté zkušenosti ten nejspravedlivější systém cesty příjmu. PROČ to tak vidím? Protože každý si vydělá právě tolik, kolik své osobní aktivity do toho dá. Rozhodně neplatí zažitá představa, že vydělávají jen ti, co jsou „nahoře“.

Ano, toto platilo u zmíněného letadla a to byl podvod! Ale ani v těch 90sátých letech toto nepraktikoval zdaleka každý. Jen pár jedinců a naše negativně nastavená mysl se toho chytla a teď se toho stále drží. Přičemž se ochuzuje o skvělou a zábavnou cestu příjmu.

Mým cílem je mít takové obchodní partnerky, které jsou naopak i lepší než já! Maximálně je podpořit. Jako spirituální mentorka navíc předávám svých obochodním partnerkám své know-how zdarma. Raduju se s nimi z jejich úspěchu a finančního růstu.

A co se týká spojení, že „je to pyramida“… Tak v pyramidě je naopak každý, kdo je zaměstnanec. V zaměstnání je na vrcholu pyramidy majitel firmy, poté manageři, asistenti, úklidová služba, servis…. V pyramidě si NIKDY ani manager nevydělá víc než majitel firmy. Natož pak asistentka.

Kdežto v MLM (SR) si člověk, který se do konceptu zapojil, může snadno vytvářet mnohem větší příjem než ten, kdo ho na tuto cestu přivedl.

4) TOHLE SE NIKDY NENAUČÍM

Nevěřím, že bych v tom byla dobrá. OMYL! Každý jeden z nás se může naučit naprosto vše! Ano, někdo k tomu má talent od pána Boha, jak se tak říká-:) A jde mu to tedy snáz. Ale zavrhovat něco jen proto, že „si myslím“, že bych v tom nebyla dobrá, je velmi zpátečnické.

Navíc, když se propojíš s těmi „správnými“ lidmi, tak se stanete nejen rovnocennými obchodními partnery. Ale i přáteli. My si třeba v týmu říkáme „byznys rodinka“. Navzájem si předáváme své nápady, které si každý, kdo chce přetvoří po svém. Vzděláváme se spolu, většinou zdarma. A to jak od českých tak zahraničních lídrů.

V mém týmu je spousta žen, které když k nám „naskočily“ neuměly vůbec nic. Neměly ani potuchu o tom, co to je online marketing. Ale prostě poslechly volání, udělaly rozhodnutí a během pár měsíců se z nich staly profíci. I já se leckdy kochám jejich příspěvky.

Věřím, že spoustě z vás jsem teď minimálně zadala impulz k zamyšlení, že BY TO MOHLO BÝT I JINAK-:) Pokud si chceš načerpat další informace o tom, co to je MLM (konkrétně SR), jukni na další sdílení. Anebo právě teď cítíš, že joooo, to TO ONO? Jednoduše mi napiš. Nejrychlejší cesta spojení se mnou je přes messenger Markéta Grandis Šírková. Můžeme o tom podebatovat, zodpovím otázky, které máš právě ty a pak sama uvidíš.

Těším se na propojení-:) Ať už z toho vznikne cokoliv. I kdybych ti měla jen předat nějaké popostrčení důležité pro tvou vlastní cestu.

Markéta Grandis Šírková

PS: Více si můžeš přečíst v následujících odkazech

Jak násobit svůj příjem a SVOBODU? Aneb moje cesta od bankrotu k šestimístným částkám

Co je Social Retail?

 

Markéta Šírková
Pomáhám ženám zrealizovat své sny. Jak zpomalti a leckdy i dělat méně a přitom získávat více? Aktivuj svou Unikátní Energetickou Esenci, díky které začneš ten tvůj vysněný život už doopravdy žít a ne o něm stále jen snít! Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví.

Tvůj Osobní Náhled na rok 2024

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se naučit čarovat?

Práce s energií

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů