Dej a bude Ti dáno

Projekt, který mě chytl za srdce❤

Nakrm děti z Malawi-:)

Daruj 1 balení kaší, kterým nakrmíš 1 dítě na celý jeden měsíc-:) 

1 měsíc = 30 plných dní výživného jídla pro 1 dítě

1 porce za 18 Kč = plnohodnotná výživa na celý 1 den

Přidáš se ke mně do VÝZVY?

Můj první CÍL byl nakrmit 100 dětí z Malawi. Ale vy jste tak úžasní, že jste předčili mé očekávání a první cíl byl dávno pokořen. Za 7 měsíců se nám podařilo společnými silami nakrmit více jak 720 dětí-:) Jsem dojatá a vděčná vám všem. 

A stanovuji si nový CÍL: Nakrmit 1000 dětí

Garantuju Ti, že získáš mnohem víc, než si vůbec myslíš-:)

Možná si teď říkáš PROČ bych to měla dělat?

Nemůžu Ti říkat Tvé PROČ. Ale můžu se s Tebou podělit o to své-:)

"Někdo si může myslet, že naše snažení je jen "pouhou" kapkou vody v moři. To je ale omyl. Učiňte malý krok vpřed, který vyvolá velké změny, a vězte že dávání je tou největší odměnou, jakou můžete získat." Tatsuy Yamada, velvyslanec Nourish the Children Japonsko

Mé první PROČ

Vždycky jsem ráda pomáhala. Ale ještě nedávno jsem patřila mezi ty, co tvrdili, že krmit Afriku je zbytečné. A ve své podstatě to opravdu zbytečné je. Pokud máme na mysli pouhé krmení. Ale před časem mi do cesty vstoupil projekt, který totálně změnil můj názor.

Ten projek se jmenuje Nourish The Children (NTC). Nejedná se o žádnou charitu ale iniciativu, která používá podnikatelské zásady k řešení dětského hladu douhodobě udržitelným způsobem. Jde o propojení výroby a výživy.

Kaše jsou vyráběny v dané lokalitě, z lokálních surovin. Takže v místě navíc stoupá zaměstnanost, zemědělské vzdělání dospělých. Lidé pracují na půdě, aby pak mohli sklidit úrodu a vyrobit z ní pod dohledem specialistů výživnou kaši. To vše je financováno soukromým sektorem, koupí zmiňovaných kaší. A samozřejmě nemalou roli hrají také charitativní propojení a sponzorské dary. 

A ještě perlička - kaši pro své děti dostanou jen ty rodiče, kteří pošlou své děti do školy. A to je právě to, co je na tomto projektu klíčové. Vzděláním se zvyšuje osvěta, snižují se porody a tím i nesmyslná mnohočetná úmrtí dětí a kojenců. 

Za mě tedy geniální spojení. Každý rodič si totiž vybere raději kaši a pošle děti do školy, než aby se díval, jak jejich děti trpí hlady. Bez tohoto konceptu bylo opravdu velmi těžké dostat děti do školy a zvyšovat tak úroveň života. Což je za mě klíčové. Jak jsem zmínila na začátku - jen krmení to nevyřeší.  

Mé druhé PROČ

My všichni tady, většina z nás, žijeme v hojnosti. I když se nám někdy zdá, že to tak není. A to jen proto, že nemáme zrovna to, po čem toužíme. Ale naše životní potřeby - a mnohdy ještě víc - jsou zcela naplněny. A ikdyž se nám někdy zdá, že se plahočíme za penězi, abychom měli co jíst a kde bydlet, tak vězte, že to stále ještě nejsou životní starosti ve srovnání se zeměmi třetího světa.

Schválně si napište, co všechno máte. Buďte k sobě upřímní. Zkuste si napsat úplně všechno, co vás napadne. Střechu nad hlavou, jídlo - neřešte jaké, teplo, oblečení, děti chodí do školy, zdravotnictví, sociální pomoc..... Je toho spousta. Neznamená to, že se máme stydět za to, co máme. To tedy rozhodně ne.

Ale uvědoměním si toho všeho se zaměřujeme na hojnost a navíc přijdeme na to, že jsme vlastně boháči-:) A tak proč bychom kousek toho našeho bohatství neukrojili pro někoho jiného, potřebnějšího?  

Možná teď někdo z vás namítne, proč krmit děti třetího světa, když u nás jsou taky děti bez pomoci?

Jistě, výběr kde pomůžete, je jen na vás. Já třeba přispívám na vícero míst. Ale vždy si opravdu vybírám, aby má pomoc dorazila tam, kam má. 

A argument, že Afrika a její problémy se nás netýkají, je opravdu zcela mimo. Všichni jsme totiž součástí jedné planety. A může se stejně tak dobře sát, že ve vzdálené budoucnosti to bude Evropa, kdo bude potřebovat pomoc... Utopie???? Ten, kdo zná zákon přitažlivosti se nad tím alespoň zamyslí-:)

Tento projekt řeší budoucnost třetího světa. A uvědomte si, že všichni žijeme na jedné planetě. A tak je krátkozraké myslet si, že to, co se děje jinde, se nás netýká. Je ale třeba řešit situaci efektivně. Což se v rámci NTC děje už několik let. To, co totiž nezačneme řešit my sami, s tím se budou potýkat naše děti a vnoučata. My jim s tím už teď můžeme pomoct-:) A nezapomeňte, že v dnešní době vzdálenost neexistuje. A vše se bude ještě zrychlovat. Proto problémy na druhé straně kontinentu jsou i naše vlastní.

Pojďme společně začít tvořit lepší a svobodnější planetu-:) Vždyť co je pro většinu z nás 18Kč za den? Mnozí z nás si ani nevšimnou, že o ně přišli...

Přidáš se ke mně do VÝZVY?

Koupí kaše získáš nejen skvělý pocit obdarovávání, ale navíc ode mě ještě výběr ze 2 DÁRKŮ - jeden z mých Poznávacích programů - v celkové hodnotě 1.780 Kč-:) Tyto transformační programy už pomohly spoustě dalším na cestě za Sebepoznáním,  Sebeláskou a úspěchem. Info o dárcích ZDARMA najdeš dole na stránce-:)

Sama to ale nezvládnu. A tak se ptám, jdeš do toho se mnou?

Stačí pár kliků a Tvoje pomoc je na místě-:)

CÍL - Nakrmit 1000 dětí. PŘIDÁŠ SE?

0
DĚTÍ UŽ MÁ SVOU KAŠI

Co taková kaše obsahuje a jak se vyrábí?

Aneb co koupí těmto dětem daruješ?

Podvyživeným dětem chybí ve stravě klíčové živiny, což může brzdit vývoj mozku, kostry a imunitního systému. Kaše VitaMeal jsou výsledkem dluholetých výzkumů a zkušeností. Jejich složení je určeno konkrétně pro podvyživené děti. Na jejich vývoji se podíleli odborníci na dětskou podvýživu v zemích třetího světa.

Jedná se o vegetariánskou potravinu neobsahující mléko a umožňující jednoduché přidání přísad podle zvyklostí a chutí různých kultur. Každé balení obsahuje 30 dětských porcí, což je jedno opravdu výživné jídlo denně pro 1 dítě po dobu jednoho měsíce.

Obsah produktu VitaMeal:

 • vyvážený poměr sacharidů, tuků, bílkovin i vlákniny
 • esencální mastné kyseliny nutné pro zdravý vývoj mozku, zdravou kůži a obranyschopnost organismu - imunitu
 • erektrolyty nezbytné pro udržení spávné rovnováhy tekutin v těle a pro funkci svalů
 • 25 základních vitamínů a minerálních látek, např. vitamín A pro dobrý zrak a imunitu, a také výživné látky podporující zdravý růst a vývoj kosterní soustavy

Jde tu o víc než jen pouhé nasycení hladových v Malawi. 

Republika Malawi je státem ve vnitrozemí jihovýchodní Afriky a patří k nejméně rozvinutým a nejhustěji zalidněným zemím světa. Podle odhadu zemřou před dosažením věku 5ti let tři z deseti dětí.

Asi dva milony dětí jsou sirotci bez jakýchkoliv prostředků k vlastní obživě i k obživě svých sourozenců.

S pomocí charitativního projektu Malawi a díky místnímu vůdci byla v roce 2004 zahájena výroba kaší VitaMeal z pražené kukuřice a sójových bobů, což jsou suroviny, na které jsou místní zvyklí. Plno ostatních organizací dělá bohužel tu chybu, že se snaží dovážet jídlo, na které nejsou místní obyvatelé zvyklí. Závod VitaMeal v Malawi posiluje místní hospodářství, protože nabídl cca 400 pracovních míst. 

Tudíž tento projekt je unikátní v tom, že motivuje, vyživuje a vrací místnímu obyvatelstvu důstojný a kvalitní život, práci a zdraví. To, co my si ani nekokážeme představit. Protože, ruku na srdce, my nevíme, co je bída. Podle mě je toto ta spárvná cesta k postupné nápravě. To, co se děje v zemích třetího světa je i naše věc!

Je to celosvětový problém 

Informace světového potravinového programu:

 • špatná výživa způsobuje téměř polovinu (až 45%) úmrtí u dětí do 5 let, což je 3,1 milionu dětí ročně
 • 66 milionů dětí školního věku chodí denně do školy o hladu. Jden v Africe samotné je to 23 milionů.

I Ty máš možnost přispět ke změně!

Představ si naši planetu jako jedno obří mraveniště. Kdyby si mravenci řekli, že nic nezmůžou, protože jsou tak malincí, tak by to tak určitě bylo. Ale oni si to neřeknou a vystaví něco těžko uvěřitelného-:)

A to jen proto, že se nevzdají a zapojí se do práce. Všichni. I Ty můžeš přispět. Svým rozhodnutím navíc  ovlivníš i další, kteří přispějí taky-:) A to je koloběh života.

Takže, jak se můžeš zapojit?

Pokud s Tebou tato slova souzní, stačí jen kliknout na příslušné tlačítko KOUPIT KAŠI a díky chytré aplikaci následovat instrukce. Jedno balení kaší na 1 měsíc stojí 523 Kč. Je na tvém rozhodnutí, jestli si vybereš 1, 2 nebo 3 balení. Každá pomoc se počítá a jsem za ni vděčná-:)

Koupí tak umožníš další výrobu. Jak už jsem zmiňovala, kaše se vyrábí přímo v místě pod dozorem specilaistů na výživu. Žádný nesmyslný dovoz.  

CHCEŠ DÁREK ZDARMA?

Pokud chceš jeden z oblíbených dárků ZDARMA, napiš si o něj na email: marketa.sirkova@mekouzelneja.cz, HESLO: KAŠE a napiš, který sis vybrala. 

Programem pak můžeme projít společně s mou asistencí.

Info o DÁRCÍCH o kousek níž...

Bohatství i chudobu nemáme v domě, ale v duši-:)

NAKRM DĚTSKOU DUŠI

0
DĚTÍ UŽ MÁ SVOU KAŠI

A co získáš?

Kromě skvělého pocitu radosti a naplnění ještě jeden z těchto DÁRKŮ ZDARMA-:)

DÁRKY PRO TEBE-:)

eBook Myšlenkou k úspěchu
590 Kč
TY ZÍSKÁVÁŠ ZDARMA
Úspěšný 24-denní Transformační program tvé mysli.
Více info
Tento program získáváš ZDARMA v rámci projektu DEJ A BUDE TI DÁNO při koupi jedné kaše. Přičemž 1 kaše nakrmí 1 dítě po celý jeden měsíc-:)
Online kurz Jsem Šťastná žena
890 Kč
TY ZÍSKÁVÁŠ ZDARMA
Úspěšný Onlinový program SEBELÁSKY A HOJNOSTI pro ženy.
Více info
Tento program získáváš ZDARMA v rámci projektu DEJ A BUDE TI DÁNO při koupi 2 kaší. Přičemž 1 kaše nakrmí 1 dítě po celý jeden měsíc-:)
Online kurz Jsem úspěšná Byznys žena
890 Kč
TY ZÍSKÁVÁŠ ZDARMA
Úspěšný Online program pro ženy podnikatelky. Jak podnikat a mít ZISKY?
Více info
Tento program získáváš ZDARMA v rámci projektu DEJ A BUDE TI DÁNO při koupi 2 kaší. Přičemž 1 kaše nakrmí 1 dítě po celý jeden měsíc-:)
Balíček kurzů Šťastná žena + Byznys žena
1780 Kč
TY ZÍSKÁVÁŠ ZDARMA
Balíček oblíbených kurzů, který tě hlavně prakticky naučí JAK NA TO-:)
Více info
Tento program získáváš ZDARMA v rámci projektu DEJ A BUDE TI DÁNO při koupi 2+1 kaší. Přičemž 1 kaše nakrmí 1 dítě po celý jeden měsíc-:)
 • Pamatuješ na zákon AKCE A REAKCE? Co zaseješ, to sklidíš? Alias: Dej a bude Ti dáno? Abychom mohli dostávat, je třeba také dávat. Takže dalším přínosem pro Tebe bude příliv hojnosti-:) Ale pozor - pokud budeš dělat "dobré skutky jen proto, abys získala něco zpět, pak to nefunguje. Prvotní je CHTÍT POMOCT.
 • Tímto skutkem přispíváš tak lepšímu vývoji této planety. Tvoříš tak lepší svět pro sebe, své děti a jejich děti-:) 

Většina těchto krásných fotek je z dílny Marcuse Westberga, cestovatel, fotograf. Navštívil už mnoho zajímavých míst a na jeho webu najdete další krásné autentické fotografie. Určitě jukněte-:)

A kdo Tě provede Transformačními programy dle tvého výběru? 

Markéta Šírková

Matka, podnikatelka a vizionářka. PŘEKONÁVÁNÍ PŘEKÁŽEK JE MŮJ DENNÍ CHLEBA-:)
JSME TU PROTO, ABYCHOM SE OD SEBE UČILI A NAVZÁJEM SI POMÁHALI. Lektorka jógy, Mistr Reiki, průvodce osobního rozvoje, online podnikatelka - podnikání 21.století

MÁŠ DOTAZ?

Napiš, volej, ráda Ti odpovím-:)

Zajímá Tě projekt víc než jen darovat 1 kaši?

Napiš, volej, pomocníků není nikdy dost-:) Společně se i tom můžeme popovídat. Po telefonu anebo třeba u kafe, pokud jsi z okolí.

DĚKUJI VŠEM DÁRCŮM

S láskou, úctou a vděčností,

Markéta

www.akademiepoznani.cz

Následuj prosím mé instrukce-:)

 • V objednávkovém formuláři vyber kolik kaší chceš darovat.
  To je , kolika dětem chceš pomoct na celý 1 měsíc.
 • Vyber typ platby.
  Můžeš platit online kartou nebo převodem. Na svou platbu dostaneš fakturu. Památku na Tvůj dobrý skutek-:)
 • Pohlídej si svůj email.
  Po připsání částky Ti přijde během chvilky TVŮJ VYBRANÝ DÁREK ZDARMA. Jeden z mých ucelených transformačních programů, který už pomohl spoustě dalším.