Zelený čaj jako prevence rakoviny a účinný detox. Co ještě možná nevíte o zeleném čaji…

Je zelený čaj opravdu takový lék? Já tvrdím, že ano-:)

Něco málo z historie…

Popíjení zeleného čaje se datuje opravdu mnoho let dozadu. Má tedy nesporně bohatou historii. O jeho rozšíření se údajně zasloužil čínský císař Šen-nung, kterému podle pověsti při ohřívání vody spadly do kotlíku i lístky čajovníku. Císaři se po vypití nápoje vlila do žil dosud neobjevená energie a od té doby mu byl čaj na vyžádání servírován každý den. A po jeho vzoru ha začali pít i jeho poddaní.

Zelený čaj se z Číny postupně rozšířil do Indie a zbytku Asie a dnes už je známí snad všude-:) Získal si pověst „zdravé nápoje“. Ať už teplý nebo studený… Každý podle jeho chuti.

Odkloním se teď od popíjení čaje jako takového. A budu se věnovat složení a samotným účinkům.

Co dělá zelený čaj léčivým?

Obsahuje množství látek zvané flavonoidy, což jsou známé antioxidanty. Velmi stručně řečeno – antioxidant je látka, která snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny. Výrazně omezuje aktivitu a vznik rakovinných buněk. Dnes velmi obávané choroby… A může propuknout u každého z nás. Záleží ale taky hodně na tom, jakým celkovým stylem života žijeme a jak myslíme.

Slouží také jako prevence srdečních potíží. A v poslední řadě také pomáhá při redukci váhy, protože jako silný antioxidant pomáhá při detoxikaci. A jak známo, díky správné detoxikaci se naše tělo zbavuje nahromaděných „jedů“. Což s sebou přináší zmiňovaný úbytek váhy, nastartování metabolismu, upravuje trávení, zbavuje otoků – nebo je alespoň zmírňuje.

Detoxikace organismu

Způsobů detoxikace je mnoho. Ať už se vrhnete na jakoukoliv, tak jsou 2 období v roce, kdy má detox největší účinek.  Je to na základě znalostí a historie tradiční čínské medicíny, také zvané jednoduše TČM.

 • na jaře – přelom březen / duben – vláda JATER a ŽLUČNÍKU
 • babí léto – začátek září – vláda SLEZINY 

O játrech jsem psala už v jednom ze svých předešlých článků…. Takže kdo chce, tak si ho najde-:) A právě teď s příchodem babího léta, máme navíc před sebou druhé období – SLEZINU.

Něco málo o SLEZINĚ  (dle TČM)

Západní medicínou je slezina dosti nedoceněná. Dá se bez ní žít, takže ji západní svět nepřisuzuje až tak velkou důležitost jako svět východní.

Z pohledu TČM a třeba také Ajurvédy a dalších podobných směrů – zajímavé, všechny se víceméně shodují-:) – je slezina řídícím orgánem endokrinní soustavy (hormonální soustavy), do které patří také lymfatický systém. Lymfa byla ještě před pár lety západem velmi podceňovaná – ale na toto téma zase někdy jindy…

Takže co říká východní učení o SLEZINĚ?

 • symbolizuje lásku se kterou přistupujeme k životu, k sobě i druhým
 • vyjadřuje zkrátka CHUŤ k životu jako takovému – a tedy i chuť k jídlu-:) – nechutenství nebo naopak obžérství je jasný ukazatel oslabené sleziny
 • párovým orgánem je slinivka (potíže se slinivkou vyjadřují také potíže se slezinou a naopak)

Jak se projevuje oslabení SLEZINY?  

 • přílišná starostlivost – nedokáže přestat myslet na danou věc, stále se mu honí hlavou nějaké starosti
 • opary
 • porucha zažívání
 • nadýmání
 • náchylnost k modřinám
 • snížená imunita
 • zvýšená chuť na sladké (to se může projevovat po celý den, ale vrcholí zejména večer okolo 19 – 21hod, kdy se během dne slezina projevuje nejvíce)

Jak dostat slezinu do rovnováhy? Nejlepší by bylo přestat jíst sladké, vynechat bílou mouku a zařadit do jídelníčku třeba luštěniny, jáhly, rýži, dýni… Ale pravidelně, ne nárazově. Ale vydržte to, když máte takovou chuť na sladké…

Řešením může být správná detoxikace

Za sebe můžu doporučit právě zmiňovaný zelený čaj. Ale ne popíjet! To byste ho za den museli vypít litry… A navíc byste zase byli nadopovaní, protože zelený čaj obsahuje kofein (dříve zvaný tein).

Mně pomohl výtažek zeleného čaje v kapslích. Vyzkoušela jsem jich víc a chvíli trvalo, než jsem narazila na ten správný. Už když jsem si říkala, že to vzdávám… Pak jsem ho objevila. Zabral opravdu krásně. Díky správné detoxikaci mi pomohl vyřešit zejména potíže se zažíváním a nadýmáním a jako bonus jsem se zbavila i pár kil… Na rozdíl od jiných je vyráběný pod přísným dohledem, zbavený KOFEINU a doplněný o vitamín C (také silný antioxidant). Což zvyšuje jeho účinnost a samotný detox.

Díky správnému detoxu se můžete zbavit řady potíží:

 • alergií
 • otoků
 • nadýmání a úpravy trávení
 • urychlení metabolismu
 • ztráta nebo alespoň výrazné zmírnění chuti na sladké
 • únavy – nabijete si baterky
 • vyčistíte pleť
 • celkově se budete cítit tak nějak silnější, vyrovnanější a čistší

Tak to by bylo z dnešního zdravého okénka asi tak vše. Ať už se rozhodnete pro detox v jakékoliv formě, teď v období babího léta, je pro to nejvhodnější období (viz vysvětlení výše téma slezina). Všechno bude tak nějak víc účinkovat…

Test zeleného čaje a co jsou to antioxidanty versus volné radikály

Kdo z vás by se chtěl vrhout na detox podobným způsobem jako já, dejte vědět, ráda vám předám další info o zmiňovaném přípravku zeleného čaje, který jsem užívala a stále užívám já-:) Stal se mým parťákem už pár měsíců… A taky vím, kde ho sehnat za supr VIP cenu se zajímavou slevou a někdy i dárkem zdarma-:) Anebo si ho můžete za zvýhodněnou cenu -20% zakoupit samostatně na jednom z odkazů.

Důkaz místo řečí, moje foto PŘED a PO mluví za sebe…-:) S dávkováním vám ráda poradím. Není vhodné pro těhotné a kojící a osoby s léky na ředění krve. I když je to přípravek na přírodní bázi, tak jde o detox a veškerý „bordel“ by přecházel z matky na dítě.

Závěrem jen dodávám, že neexistuje „lék“ který by univerzálně pomohl všem a na všechno. Cesta ke zdraví – duševnímu i fyzickému – je naší celoživotní cestou. Tak, jak přistupujeme k sobě, druhým i životu, takové zdraví máme. Proto všechny tyto informace berte jako další obohacení vašich znalostí a další – ale určitě ne jediné – cestě k lepšímu zdraví.

A jak pomohl zelený čaj mně? Co jsem si vyřešila, jak se po něm cítím? Dozvíte se v článku tady: HURÁ funguje to – nafouklýmu břichu a otokům-:)

😃Přeju vám všem krásný zbytek léta a v příštím článku opět na shledanou,

Markéta, NAMASTE 🙏

EMAIL: marketa.sirkova@mekouzelneja.cz, tel: 734 442 601

 

PS: chcete znát opravdu super tajemství krásné a čisté pleti s minimem vrásek bez invazivních zákroků? 😃Jukněte na Příběh mého Lumíka….  aneb dokonalá peť za 2 minuty.

 

 

Markéta Šírková
Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví. Vím, jaké to je stát zamrzlá na jednom bodě. Dokola se opakující situace - vztahové, zdravotní. Počítání peněz a šetření. Před 13 lety jsem díky manželovým dluhům zažila velké období nedostatku a existenční strach. O to víc, že tehdy jsem byla se dvěma malými dětmi zrovna na mateřské. Ale udělala jsem ROZHODNUTÍ a našla cestu, JAK TO ZMĚNIT-:)   Za poslední roky se můj příjem zpětinásobil, zbavila jsem se vleklých zdravotních potíží a pomohla ke spirituálnímu uvědomění i svému muži, který mě měl ze začátku za blázna . A to jen díky tomu, že jsem pochopila vesmírné zákony a aktivovala svou Magickou Ženskou Sílu, kterou máš i ty! Tyto jednoduché principy teď předávám dál a s RADostí a vděčností sleduju, jak pomáhají i dalším z vás.

Aktivuj své Bohatství

VIP Program

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se naučit čarovat?

Práce s energií

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů