Příběh úspěchu. Víte, co je jeho podmínkou?

Myslím, že s tím do jisté míry bojuje každý z nás. Co že to je? No přeci SEBEOVLÁDÁNÍ-:)

Přináším vám příběh, který vám ukáže, jak sebeovládání a sebedisciplína pomáhá plnit naše sny. Můžete být sebeinteligentnější, ale pokud budete tzv. na štíru se sebedisciplínou, pak na úspěch zapomeňte! Ne, to není zastrašování. To je jen upozornění. Stejně to všichni víme, ale nechceme si to přiznat.

Sama si už ze svých školních let pamatuju na jednu spolužačku, která nepatřila ve škole zrovna k těm nejchytřejším. Alespoň podle známek. Ale jaké bylo mé překvapení, když se právě tahle spolužačka vypracovala na dvě vysoké školy a potom úspěšnou podnikatelku…. Ona to totiž už tehdy dokázala vysedět. Jiný by se šel v jejím věku bavit s ostatními někam ven, ale ona se zatla a makala a makala. A vymakala se-:) A dokázala víc, než leckterý jedničkář.

Tento příběh jsem pro vás přepsala z knihy: DALAJLAMOVA KOČKA A UMĚNÍ PŘÍST, David Michie.

PŘÍBĚH SEBEOVLÁDÁNÍ

V šedesátých letech minulého století volali děti po jednom do uzavřené místnosti a tam jim všem předestřeli stejný návrh. Dali jim každému jeden marshmallow bonbon a řekli jim, že si ho mohou hned teď sníst, jestli chtějí. A oni že mezitím na chvíli odejdou a pak se zas vrátí. Ale když děti ten bonbon vydrží nesníst, dostanou pak za odměnu ještě jeden.

Potom výzkumníci na 15 minut odešli. Některé děti se na bonbon vrhly, jiné dokázaly počkat, a tím získaly dva bonbony marshmallow.
Ty děti, které se dokázaly už jako malé lépe ovládnout, měly později lepší studijní výsledky, méně problémů s alkoholem a drogami a vydělávaly víc peněz. Vědci tak dokázali, že sebeovládání a sebekontrola jsou lepšími ukazateli úspěchu než samotná inteligence.

😃Tak schválně, jak byste si vybrali vy? Ale po pravdě. A pokud nemusíte marshmallowny, tak si tam přestavte něco, co máte opravdu rádi. Protože děti většinou marshmallow milují-:)

Tak to bylo pro vás na zamyšlení… třeba se na základě toho dáte do práce-:) Pokud byste potřebovali pomoct, ráda vám podám pomocnou ruku. Právě od toho je tu náš / váš KLUB SebePoznání-🙂  Místo, kde je nejen pochopení a podpora ale taky PRAXE a nejen žvatlání-:) Chceš se pohnout konečně z místa? Tak do toho-:) Navíc, pro začátek je připravená ZAVÁDĚCÍ CENA, která vám zůstane po celou účasti v KLUBU a to i když se v budoucnu bude cena zvyšovat…

Tak se mějte fajn, hezký víkend nebo den, podle toho, kdy to zrovna čtete-:) Zkrátka hezké léto!

Sledujte nás taky na Facebooku – Akademie Poznání.

 

🙏 NAMASTE, Markéta

PS: Komentáře k článku jako vždy jsou vítány-:) Podělte se s ostatními.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů