Příběh o naději….

Co je to vlastně ta „naděje“?

Všichni známe staré pořekadlo: Naděje umírá poslední.

Každý den se potýkám s názorem, že něco nejde. Že to nemá cenu. Že to není možné….. a podobně. Ale ono to jde… Jen ne vždycky tak, jak bychom si představovali.

Tak třeba tento týden byl u mě klient. Před časem mu byl diagnostikovaný nádor na mozku. Zjistilo se to tím, že zkolaboval a po několika vyšetřeních se na to přišlo. Po kolapsu zůstal ochrnutý, nemobilní. Doktoři mu moc šancí na návrat do samostatného pohyblivého života nedávali.

Ale on se zatnul, měl NADĚJI. A šel si za ní. Jako buldog. A právě tahle naděje – stav mysli – ho hnala celý rok za svým snem. Stát se zase samostatnou lidskou bytostí. Po necelém roce (pro někoho nepředstavitelně dlouhá doba) proti mně seděl člověk, který byl naprosto samostatný. Vůbec nebylo poznat, že by si něčím takovým prošel. Tedy poznat to bylo v jeho očích.

A přitom mu doktoři moc šancí nedávali. Ale byla tam právě, i když jen malinká, naděje… A on to dokázal! Obdivuju takové lidi. Nikdo z nás nikdy neví, jak se v takový moment zachová.

Ano, někdy situace vypadá opravdu beznadějně. Ale to je právě to – VYPADÁ. Už jsem několikrát byla svědkem toho, že to, co vypadalo beznadějně, nakonec skončilo úplně bezvadně. Nadočekávání.

Pamatujte: Naděje je vždycky! Je to opět jen a jen stav naší mysli, co dává pohon věcem a událostem v našem životě….

🌺Naděje je stav mysli.

🌺Naděje je motor, který nás žene dál a nutí nás vydržet.

🌺Naděje je to, co nás drží.

🌺Naděje je naše jistota, že všechno dopadne tak nejlíp, jak má. Samozřejmě za předpokladu, že pro to něco uděláme. A nejen něco, ale maximum.

Každý z nás dostává právě to, co si zaslouží…..

A jaká je ta Vaše naděje? A co si Vy zasloužíte? Děláte opravdu maximum pro vyplnění Vašeho snu? Ruku na srdce – buďte k sobě upřímní.

Na závěr zakončím citátem:
Existuje spousta způsobů, jak zabít čas. Ale neexistuje žádný, jak ho vzkřísit. (Albert Einstein)

Mimochodem, jak se naučit jít za svým, sebedisciplína, to je téma Online kurzu jogy s detoxem, který právě probíhá. Ale druhé kolo začínáme nanovo 8. dubna. Můžete se přidat a začít svůj život prožívat naplno! Nyní za předprodejní cenu-:) Jóga není jen fyzické cvičení. Je to životní směr. Učí nás žít.

Přeju Vám mnoho splněných snů,
💖s láskou Markéta

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů