Oční joga pro Vaše krásné a zdravé oči

OČNÍ JOGA PRO VAŠE ZDRAVÉ A KRÁSNÉ OČI 
Zdá se Vám to divné? Joga pro oči? Naše oči si zaslouží pozornost. Vždyť jen díky nim vidíme vše kolem nás. Pominu fakt, že někdy bychom některé věci raději nevidělilaugh
Oční joga je navíc pro malé i velké. Zaručuji, že se se svými dětmi u těchto cviků opravdu pobavíteheart

oci2.jpg

Chcete mít krásné a zdravé oči? Následujte těchto jednoduchých pár cviků, praktikujte 1 – 3 denně a uvidíte, že se Váš zrak zlepší. A nejen to, Vaše oči budou krásnější, zářivějšílaugh  A to vše jen za pár minut denně.
Oční joga je vhodná téměř pro všechny a je velmi jednoduchá. Budete zkrátka jen „valit bulvy“ a to doslovně. Rozdíl je ten, že to bude „valení“ cílené a ozdravnélaugh
OČI OKNA DO VAŠÍ DUŠE

oci.jpg

Díky očím si můžeme přečíst zajímavý text – jako právě teďlaugh Očima hodnotíme partnera a ostatní. Očima posuzujme, co se nám líbí. Což je tedy na jinou kapitolu, protože v tomto případě se očima necháváme zmást. To, co se nám líbí na pohled, ještě nemusí nutně znamenat, že je to pro nás dobrélaugh Ale to nechám na téma jiného článku….
Skrze oči na sebe navíc prozrazujeme i důležité informace. Prozrazujme své momentální pocity. Nemusíme být nijak zvlášť zkušení ve čtení signálů, abychom podle očí poznali, jestli je ten druhý naštvaný, spokojený nebo smutný….
A jak o naše oči pečovat? Oční joga vám zabere denně vždy jen pár minut a můžete ji praktikovat téměř kdekoliv. Dá se totiž dělat i se zavřenýma očima, takže nikomu vedle vás např. v autobuse nebude divné, proč najednou valíte bulvylaugh
oci1.jpg
V dnešní době navíc prakticky neznám člověka, který by alespoň pár hodin denně netrávil na počítači, internetu, mobilu, nedíval se na televizi,…..
Toto je pro naše oči velmi devastující aktivita (svalstvo očí ochabuje není vyživováno) – dívání se po delší čas do jednoho bodu (o našich zádech už vůbec nemluvímlaugh, to si taky nechám na jiný článek).
Tak a teď už dost teorie a pojďme na tolaugh Jak že taková Oční joga vypadá? Jednodušelaugh
Ti z vás, kteří navštěvujete mé lekce jogy nebo jste navštívili některý z mých víkendů, si hned vzpomenete, že jsme to spolu už dělali.
Dobré je, když k oční joze zapojíte také správné sezení či postoj. Ale jak jsme zmínila, dá se praktikovat kdekoliv.

enlightenedRovná záda (rovná = ramena dolu od uší, nehrbit), můžete sedět, ležet ale i stát

enlightenedOči si nechte otevřené či zavřené – nechávám na vás. Je také dobré přiložit si lehce dlaně na oči – dlaně se očí nedotýkají, jen je jemně překrývají.

enlightenedNa úvod si alespoň 3 x zhluboka prodýchněte. Při nádechu ze sebe vydechněte úplně všechno.

enlightenedKroužení. S nádechem začněte kroužit očima na jednu stranu / po pár kroužcích změníte strany – při kroužení volně dýchejte, kroužení je pomalé, snažte se jít vždy až do maximální pozice. Kroužíme JEN OČIMA. 

enlightenedPohled nahoru / dolu. S nádechem se bez pohnutí hlavy podívejte co nejvíce nahoru a s výdechem co nejvíce dolu – jděte opravdu až do maxima – budete cítit, jak vás to za očima táhne, což je správně. HÝBEME JEN OČIMA NE HLAVOU. Opakujte 3 x na každou stranu.

enlightenedDoleva – doprava. S nádechem se podívejte co nejvíce doleva s výdechem doprava – opět JENOM OČIMA NE HLAVOU. Znovu jděte až do svého maxima. Opakujte 3 x na každou stranu.

Toto by alespoň 1 – 3 x denně mělo stačit. Ale přidávám ještě další pro pokročilejšílaugh

enlightenedŠilhání 1. S nádechem se podívejte – opět JEN OČIMA – na kořen nosu (tak trochu si zašilháte nahoru), s výdechem oči srovnejte zpět. Opakujte 3 x.

enlightenedŠilhání 2. S nádechem se podívejte na špičku nosu – JEN OČIMA – s výdechem srovnejte oči zpět. Opakujte 3 x.

Toto celé vám zabere max. 3 minuty a je velmi účinné a ozdravné pro Vaše oči!
Proč bych měla toto cvičení praktikovat? Protože chci aby mi můj zrak sloužil co nejlépe a nejdéle to půjdelaugh
Toto cvičení navíc pomáhá při redukci či oddálení různých očních vad, jako je krátkozrakost, dalekozrakost, oční zákal, unavené oči a mnoho jiných.
Pokud jste po operaci nebo máte nějakou závažnou oční vadu, konzultujte ještě předem se zdravotním odborníkem.
Přeji Vám všem krásné a zdravé oči,
w24b0315.jpgheartMarkétaheart
    NAMASTE
Komentáře
  1. Andrea napsal:

    Díky za článek 🙂 Hodí se, poslední dobou mám unavené oči a večer už nevidím. Hezký den

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů