Moje podzimní TOPky – jak zatočit s bacily-:)

A je to zase tady – podzim. Pro někoho „hurá“, pro jiného „jéžiš“…. Vliv ročního období dopadá na nás všechny. Jak se tak říká: „chca nechca“-:) Je tedy pravda, že podzim přináší taky spoustu barev. To nás ještě čeká-:) A na to se už moooc těším!

Teď nastává období zúčtování. V létě se velká část potíží, ať už těch zdravotních tak i těch duševních, tak nějak rozplynula. Sluníčko má pro náš organismus opravdu blahodárný vliv. S příchodem podzimu začnou opět vyplouvat na povrch naše neduhy… Tohle není žádné strašení. Píšu to jen proto, abyste si uvědomili, že o naše tělo i duši je potřeba se starat po celý rok-:)

V minulých článcích jsem vám psala o tom, jak se správně stravovat podle TČM (tradiční čínské medicíny). Co je nejlepší jíst a pít, abychom tělo zbytečně neoslabovali.

Lékaři často hovoří o střevech jako „o druhém mozku“.

V tomto se výjimečně shoduje západní medicína s východní-:) Takže teď se s vámi podělím o své TOPky v péči o zdraví, konkrétně o svá střeva – svůj „druhý mozek“-:)

Probiotika

Snad všichni je známe. Doktoři nám je doporučují zejména v době, kdy bereme antibiotika… Ale to už je pozdě... A navíc, nejsou probiotika jako probiotika… To, co se nabízí v lékárnách a někdy i v drogeriích se leckdy za probiotika jen vydává. Respektive dle zákona splňuje přípravek normu, ale to, že obsahuje kmeny bakterií, které se ve střevě skoro nevstřebají, tudíž vám jsou na nic, už laik neví… A tak je třeba poradit se s erudovaným odborníkem.  Jelikož se mezi odborníky vzhledem k mé profesi pohybuju, udělala jsem si pro sebe závěr.  Našla jsem probiotika, která jsou jedny z nejúčinnějších, protože obsahují takový kmen bakterií, který je vstřebatelný ve střevech a tudíž udělá, co má-:)

Navíc jeho základní složkou je Lactobacillus Fermentum – bakterie, která se hojně nachází v mateřském mléce a to jak známo dodává kojencům silnou imunitu. Lactobacillus Fermentum je odolný vůči  kyselému prostředí ve střevech a tak se efektivně vstřebá. Což se o jiných probiotikách říct nedá… Ale tuhle malou potvůrku potřebujeme i v dospělosti-:) Probiotikum s tímto kmenem bakterií je u nás na trhu jen jedno jediné… A v lékárně ho rozhodně nekoupíte. Proč? Protože v tom není zapojený farmaceutický průmysl… Ale do těchto debat se tu teď pouštět nechci-:) Nakonec, toto téma vám pomůže pochopit knížka „Nespěchejte do rakve“. Je na vás, jestli si ji pořídíte, abyste pochopili…

A tak zkrátka, jak už to tak bývá, přišel tenhle probiotický zázrak i k nám do rodiny-:) A úspěšně pomáhá-:) Jak?

Děti se postupně zbavují každoročních pravidelných viróz. A když už přijdou, jsou rychle tytam-:) Naše Viki mívala tak 3 x do roka zánět nosohltanu. Vždycky se to děsně táhlo. Částečně  nám zabrala homeopatika. Ale úplná úleva nastala až po objevení těch správných probiotik. To samé platí i pro mě.

Proč jsou probiotika důležitá? Naše zdraví je velmi propojené s tím, v jakém stavu jsou naše střeva. Od stavu střevní mikroflóry se odvíjí naše celková pohoda. Fyzická i duševní… To byste ani nevěřili, s čím jsou střeva spojená.

Věděli jste například, že i náladovost je propojená s našimi střevy a zažíváním?

Dále jakékoliv další trávicí potíže. A pak už zmíněná imunita. Bakterie ve střevech zásadním způsobem ovládají nejen naši imunitu, ale také obezitu, trávení, záněty, psychiku. A je tu také prokazatelná spojitost s řadou dalších vážných chorob. Tedy pokud jsou střevní bakterie v nerovnováze. 

Věděli jste, že lidský organismus je nositelem trilionu bakterií. A průměrný dospělý člověk jich má jen ve střevech 1 – 1,5kg?

Takže jednou za rok se vyplatí do sebe zainvestovat a dát si kúru pro naše střeva pomocí probiotik. Uvidíte, jaký vliv to bude mít na vaši imunitu a celkové zdraví. Vás a vašich dětí-:) U probiotik není žádné věkové omezení. Mohou je i děti do 1 roku – i když pokud zrovna kojíte, tak je to trochu zbytečné. Protože kojené děti mají dostatečný přísun tohoto kmene v mateřském mléce.

Probiotika – TOPka u nás doma

Detoxikace – zelený čaj

Dalším důležitým faktorem pro naši imunitu je DETOX. Ale pozor – účinný detox-:) U mě zabírají kapsle ze zeleného čaje, zbavené kofeinu (alias teinu), obohacené o vitamín C. Díky nim jsem se zbavila nadýmání, nafouklého břicha a taky nějaké to kilčo šlo pryč-:) Viz předešlý článek HURÁ funguje to-:) Konec nafouklému břichu a otokům.

Způsobů detoxu je samozřejmě víc. Každý si najde ten svůj… Ale většinou se setkávám s tím, že v tom lidi tak trochu, nebo spíš dost, plavou… A plavala jsem i já. Na internetu je spousta informací, spousta firem. Je třeba se o to trochu víc zajímat a najít si to „pravé ořechové“. Stejně tak jako není probiotikum jako probiotikum, tak není zelený čaj jako zelený čaj… A zjistila jsem, že většinu skutečně účinných věcí zkrátka v lékárně opravdu nenajdete. Ať už to jsou homeopatika nebo přírodní produkty, které dělají zázraky… Ale k tomu si musí každý z nás dojít a leckdy je to taky o pohodlnosti. Vzít si zkrátka to, co se nabízí, co je na ráně-:)

O detoxu a zeleném čaji se dozvíte z předešlého článku Zelený čaj jako prevence rakoviny a účinný detox…

Test zeleného čaje – máte doma ten správný? Antioxidanty versus volné radikály

Tyto kapsle si ale musí odpustit těhotné a kojící ženy. Jedná se o detox a tělo se zbavuje nečistot. Ty přecházejí do krevního oběhu, vyloučí se močí a potem. Ale přejdou také do mléka a tudíž by to kojící matka předala i svému mimču… Jakmile přestanete kojit, můžete se na to vrhnout-:)

Na celkový stav našeho zdraví a osobní spokojenosti má samozřejmě vliv stav naší mysli, životní styl…. Proto je důležité se neustále osobnostně rozvíjet. V tom nám pomáhá např. jóga, čikung. Jenže i k tomu potřebujeme mít chuť. A jsme v začarovaném kruhu… A jsme zase u střev-:) Každý si potřebuje najít to své. Udělejte si taky čas jen pro sebe. Zpomalte, zajděte si na masáž. Čtěte.

Ale to je zase na jinou kapitolu… Věřím, že jsem vám s tímto článkem a sdílením pomohla k lepším informacím. Pokud budete mít nějaké dotazy, pište. Ráda odpovím-:) Tento článek berte jen jako inspiraci a rozšíření znalostí. Vždy se řiďte svou intuicí a současně rozumem…

A kde že je tohle unikátní probiotikum k mání s 20% SLEVOU? Napiš mi a já ti předám víc info.

Přeju vám všem a vašim rodinám hodně zdraví a pohody-:)

NAMASTE, Markéta🙏

Markéta Šírková
Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví. Vím, jaké to je stát zamrzlá na jednom bodě. Dokola se opakující situace - vztahové, zdravotní. Počítání peněz a šetření. Před 13 lety jsem díky manželovým dluhům zažila velké období nedostatku a existenční strach. O to víc, že tehdy jsem byla se dvěma malými dětmi zrovna na mateřské. Ale udělala jsem ROZHODNUTÍ a našla cestu, JAK TO ZMĚNIT-:)   Za poslední roky se můj příjem zpětinásobil, zbavila jsem se vleklých zdravotních potíží a pomohla ke spirituálnímu uvědomění i svému muži, který mě měl ze začátku za blázna . A to jen díky tomu, že jsem pochopila vesmírné zákony a aktivovala svou Magickou Ženskou Sílu, kterou máš i ty! Tyto jednoduché principy teď předávám dál a s RADostí a vděčností sleduju, jak pomáhají i dalším z vás.

Aktivuj své Bohatství

VIP Program

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se naučit čarovat?

Práce s energií

Komentáře
  1. Markéta Šírková napsal:

    Dobrý den Blanko, nějak jsem prošvihla váš dotaz, omlouvám se-:) Spojím se s vámi přes messenger… Markéta

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů