Jak si i na mateřské vydělat slušné živobytí a splnit si svůj sen. Aneb jak jsem začala podnikat já….

Nevěříte? Ano, je to tak-:)

Já a několik mých klientek, teď už většinou přítelkyň, jsme toho důkazem! Úspěšný byznys si v dnešní době můžete vybudovat i na mateřské a stačí vám jen mobil, internet a jasné PROČ. Dokonce i bez vstupních investic, pokud tedy nepočítám čas….

Ale je potřeba si uvědomit, že „štěstí a hojnost“ nepřijde nikdy sama. Musíte „chytit příležitost za pačesy“ a využít vymoženosti dnešní doby na maximum.

Denně komunikuju se ženami, které jsou na tom podobně, možná jako ty-:) A jako jsem kdysi byla i já. Tak třeba zrovna včera.

Maminka dvou dětí, kluci 2 a 3 roky. Ona na „rodičáku“, manžel zrovna bez příjmu. Půlka měsíce ještě zbývá do konce a oni už teď nemají ani korunu… Paní chodí při mateřský uklízet, ale výplatu dostane bohužel až na začátku měsíce…stejně jako rodičovský příspěvek. Doma skoro ani suchá kůrka, přátelé a rodina naprd… Co teď? I z téhle situace se dá vybruslit-:) Mimochodem, právě před chvílí jsem téhle mamince poslala menší finanční podporu, aby mohla nakoupit alespoň nějaké jídlo pro rodinu… Konat dobro a podělit se s potřebnými si už teď můžu čas od času dovolit díky projektu, který mi přináší FINANČNÍ SVOBODU (jak se dozvíte dále v článku-:) Ale nebylo to tak vždy…

A jak to bylo u mě? Můj příběh k finanční i časové SVOBODĚ-:) 

Vzpomínám si, jak jsem něco podobného prožívala před lety já sama. Přeskočím těch několik let do doby, kdy jsem se setkala s mým manželem. Psal se rok 2004, založili jsme rodinu, postavili dům – jak jinak než na hypotéku. Bohužel jsem si tehdy neobhájila to, že takový dům nechci, protože je nad naše možnosti. Ale manželovi se tenkrát dařilo a moc ho chtěl. Tak jsem nakonec svolila. Obří hypotéka, v té době splátka každý měsíc 30 000 Kč.

Ale říkala jsem si, že chlap v 38 letech už by měl znát svoje hranice a možnosti. Jak jsem se tehdy spletla…. Nebudu tady teď vyjmenovávat všechny finanční eskapády, které nás v průběhu několika let provázely. Zkrátka prvních pár let – přesně 4 – všechno jakžtakž klapalo. Ale asi nikdy nezapomenu na vánoce roku 2009…. kdy jsem se do té doby nic netušící dozvěděla, že jsme na pokraji bankrotu a nejspíš přijdeme o dům a vlastně všechno…. Se dvěma malýma dětma, já na mateřský… Manžel mi to oznámil 26. 12. 2009. No co vám budu povídat, byl to pro mě šok!

Doteď mi při té vzpomínce není lehko. Ještě to není úplně pročištěné, protože mi tečou slzy. I když po pravdě, TEĎ JSEM ZA TOHLE OBDOBÍ VDĚČNÁ. Nesmírně mě to totiž posunulo na mojí cestě. Nikdy jsem nepatřila mezi domácí paničky, které by spoléhaly jen na manžela. Ale když jste na mateřský, tak je to zkrátka přirozené. Takže jsem tehdy dostala pěknou facku! Dětem bylo akorát 4 a 2 roky. Zbýval rok mateřský. A já jelikož jsem žena činu, jsem se HNED rozhodla převzít situaci do svých rukou. Ne za manžela. Ale pro sebe a naše děti.

Jak už to tak bývá, všechno do sebe zapadá. Jen si to leckdy uvědomíme se zpožděním. Podvědomě jsem se na tuhle situaci připravovala. Už půl roku před tím jsem totiž celkem intenzívně myslela na to, co budu dělat, až mi mateřská skončí. Bylo mi jasný, že do kanceláře se nevrátím.

CHCI TOTIŽ S DĚTMI JEJICH ŽIVOT PROŽÍVAT, BÝT S NIMI JAK NEJVÍC TO JDE, adekvátně k věku. A dokud jsou malé, potřebují mámu co nejvíc.

Takže jsem zkrátka rozjela podnikání o něco dřív, než jsem měla v plánu. Vydala jsem se cestou zdraví. Nejdříve to byly masáže. Abych minimalizovala náklady, začala jsem s masážemi do domu – můj první web-:) Prostě jsem jezdila ke klientům domů a nemusela tak platit nikde nájem. Ale z téhle sféry jsem se velmi brzy přenesla do odvětví alternativní cesty ke zdraví. Péče o tělo a duši. Tedy primárně o duši-:) Prošla jsem spoustu dalších životních eskapád – peripetie s hypotékou byly pořád jako na houpačce. Neustálá komunikace s bankou, odpojená elektřina, mobily… To všechno měl totiž platit manžel.

Ale tohle všechno mě naopak hnalo dál. Absolvovala jsem další akreditované i neakreditované studium, nespočet seminářů. Možná si budete říkat, kde jsem na všechny ty kurzy vazala? No zkrátka vzala… Prostě jsem věděla, že je to potřeba a když si něco opravdu přejete a nepochybujete, Vesmír vám to vždycky přinese-:) Nebudu je vyjmenovávat všechny, ale za zmínku určitě stojí Reiki – energetické učení, homeopatie, medicínské minimum, stala jsem se lektorkou jógy a koučem v oblasti osobního rozvoje…. Po čase jsem napsala knihu Mé kouzelné Já, zařídila si pěkné studio na jógu a konzultace a přišel nápad podnikat on-line. 

Proč nezačít psát ebooky, vždyť po síti se všechno šíří mnohem rychleji a ve velkém. Takže ebookama to začalo, pak přišla živá vysílání, webináře a nakonec Virtuální jógové studio LIVE jóga Šiva. Moje příjmy stále rostly (ale upřímně s věkem dětí rostly i náklady) a tak nějak jsem si uvědomovala, že to není úplně přesně to, co chci. Časově to všechno bylo hóóódně náročné. Doma děti, které mě stále ještě potřebovaly a potřebují… Dostala jsem se do koloběhu práce – seberealizace – rodina. Začala jsem být uštvaná. Sice jsem měla určitou svobodu, žádného šéfa, ale bylo to tvrdě vykoupeno.

Takže co teď? Co s tím? 

Jedno jsem věděla jistě – určitě chci dál podnikat. Ale jak to zefektivnit? Jak pracovat, dělat dál, co mě baví a přináší pomoc druhým a přitom mít dostatek financí a času na rodinu, cestování, koníčky, vlastní osobní rozvoj,….????? Bylo mi jasný, že sama v jedné osobě to není možné. To bych se uštvala.

MUSÍM SI VYBUDOVAT PASIVNÍ PŘÍJEM-:) Ale jak na to? Mým snem byla časová i finanční nezávislost, SVOBODA. Pracovat ODKUDKOLIV. Což dnešní online svět nabízí. Jen si to umět vzít!

A jak už to tak v životě bývá – to na co nejvíc myslíte, si nakonec přitáhnete. VESMÍR mi poslal pomoc. Najednou mi v životě přistála příležitost, která byla odpovědí na všechny moje prosby a sny. Pravda, musela přijít 2 x, protože poprvé jsem ji kvůli předsudkům vidět nechtěla.

Ale teď jsem šťastná, že jsem ji chytila za pačesy. Jsem součástí skvělého byznys projektu, který splňuje vše, co jsem si přála:

 • ČASOVOU I FINANČNÍ SVOBODU – mám víc času i peněz pro rodinu a pro sebe-:)
 • můžu pracovat KDYKOLIV A KDEKOLIV – stačí mi internet a mobil
 • zároveň poskytuje obrovský osobní rozvoj – spousta AHA momentů
 • přináší RADOST nejen mně ale i dalším lidem – součástí je pomáhat druhým
 • vybudovávám si vlastní PASIVNÍ PŘÍJEM – to znamená na začátku něco hodnotného vytvořím a ono to pak maká za mě, jen to udržuju a rozvíjím
 • jsem součástí prima partičky lidí, kteří to vnímají podobně jako já a navzájem se podrží
 • a k tomu dál pokračuju ve své cestě kouče a lektorky jógy, protože se to dá krásně stíhat-:)

A víte, co je na tom nejúžasnější? Dá se to začít absolutně bez vstupní investice. STAČÍ JEN CHTÍT A JÍT SI ZA TÍM-:) Protože internet a chytrý telefon, popř. notebook má dnes asi už opravdu každý. Jen se naučit to správně používat-:)

JE POTŘEBA STANOVIT SI SVÉ SILNÉ „PROČ„. Já jsem ho měla a jdu si neustále za tím. S láskou a vděčností se každým dalším dnem posouvám k vysněnému cíli – ŽÍT A PRACOVAT NĚKDE U MOŘE. Jsem totiž děsně zimomřivá a miluju sluníčko a moře. A teď už vím, že se mi to podaří. Nakonec, pracovní zázemí už mám-:) Moje kancelář je můj mobil. A jógu můžu taky cvičit kdekoliv, protože moje virtuální studio je taky otevřené ODKUDKOLIV-:) Živé lekce online z vašeho obýváku nebo v létě ze zahrady.

Jsi v podobné situaci? Prožíváš podobný příběh? Anebo zkrátka jen stojíš na křižovatce a nevíš, kudy se vydat?

VÍŠ, ŽE PODNIKÁNÍ JE TVÁ CESTA, ALE NEVÍŠ, JAK ZAČÍT?

 • nejprve si ujasni své PROČ – proč chci podnikat – vezměte si papír a své PROČ si v několika bodech sepište (např. já – časová a finanční svoboda, chci být dostatek času s dětmi aniž bych musela v práci žebrat o volno….)
 • stanov si svůj CÍL – co je moje finanční meta? Kolik chci vydělávat? Kde chci být odteď za rok, za dva,…
 • můžu něco do podnikání investovat? Kolik? Pokud ne, vůbec nevadí – jak jsem už psala, dá se to rozjet bez nákladů-:)
 • napiš své hodnoty – CO MOHU OSTATNÍM NABÍDNOUT? V ČEM JSEM DOBRÁ? (např. komunikaci, umím poradit a najít východisko, nebo jsem dobrá v administrativě, baví mě čísla, umím kreslit, šít,…)
 • vytvořila jsem pomocníka pro všechny ženy, které chtějí od života VÍC. Dva projekty, které už pomohly spoustě dalším ženám… První projekt JSEM ŠŤASTNÁ ŽENA je zejména o uvědomění si své vlastní hodnoty, sebelásky… Druhý projekt JSEM ÚSPĚŠNÁ BYZNYS ŽENA je volné pokračování pro ty ženy, které se rozhodly podnikat a neví JAK nebo už podnikají a zisky stále nic moc… Místo, kde je podpora a komunita podobně naladěných lidí. Tady najdeš tréninky jak z oblasti Podnikání, tak Osobního rozvoje.

Doporučuju založit si sešit a výše zmíněné si zapsat do něj. V průběhu své cesty budeš postupně dopisovat další body a cíle a taky ÚSPĚCHY-:) Své PROČ a své CÍLE  si pročítej nahlas každý den několikrát.

Nemáš prostředky a chceš rozjet byznys bez nákladů jako já? Moc ráda Ti pomůžu a provedu Tě celým procesem. Garantuji Ti, že pokud sis už napsala své CÍLE a svá PROČ, bude to pro Tebe hodně zajímavá jízda, kterou si budeš užívat každým dnem-:) Alespoň já to tak mám.

Projekt Podnikej Profi online totiž mění životy všem, co do něj vstoupí. Zní to až moc pohádkově, že? Nenech se zmást, na začátku je potřeba makat. To ano. A tvrdě. Ale po pár měsících dřiny, kterou si ale zároveň užiješ, se ti to všechno začne vracet ve velkém.

O čem je Podnikej Profi online?

Je lepší pracovat na svém snu po dobu 3 – 5 let… nebo makat 40 let až do důchodu na snu někoho jiné? 

Za mě je to určitě ta první možnost-:) A jak to máš ty?

Takže o čem že to je? Vybuduješ si svou VLASTNÍ ZNAČKU. Přijdeš totiž na to, že TY JSI TA ZNAČKA. Díky skvělému vedení získáš zdarma know-how atraktivního marketingu. Nemusíš řešit prakticky žádnou administrativu, EET, GDPR, zaměstnance, programování. Zapojením do byznysu získáváš už předem připravený eshop s produkty, které ale NEKUPUJEŠ. Jen pomocí atraktivního marketingu – který se v průběhu procesu naučíš – předáváš své znalosti s tímto eshopem a tedy i produkty dál. Něco jako afilliate. Nevyžaduje to žádné technické znalosti, které bys nejspíš už neuměla… Jen se je naučíš využívat pro SVŮJ byznys. Chce to především VYTRVALOST a PÍLI. Ale pokud to na začátku vydržíš, přijde sklizeň-:) A pro mě ještě jedna mega důležitá věc – buduješ si SVŮJ VLASTNÍ BYZNYS, který se může množit, otevírat frančízy a pak klidně podle chuti i prodat nebo zahrnout do dědictví-:)

Bez práce nejsou koláče…. Ale proč dělat věci složitě, když je tu i jednodušší cesta?

Pokud tě tohle všechno oslovilo a máš to podobně, ráda Tě provedu-:) Můžeš mi napsat nebo zavolat. Jukni taky na můj Fb profil (Markéta Šírková) anebo Fan page Akademie Poznání.

S láskou a vděčností, Markéta

NAMASTE 🙏

marketa.sirkova@mekouzelnejea.cz, tel: 734 442 601

www.akademiepoznani.cz 

 

 

 

 

 

 

Markéta Šírková
Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví. Vím, jaké to je stát zamrzlá na jednom bodě. Dokola se opakující situace - vztahové, zdravotní. Počítání peněz a šetření. Před 13 lety jsem díky manželovým dluhům zažila velké období nedostatku a existenční strach. O to víc, že tehdy jsem byla se dvěma malými dětmi zrovna na mateřské. Ale udělala jsem ROZHODNUTÍ a našla cestu, JAK TO ZMĚNIT-:)   Za poslední roky se můj příjem zpětinásobil, zbavila jsem se vleklých zdravotních potíží a pomohla ke spirituálnímu uvědomění i svému muži, který mě měl ze začátku za blázna . A to jen díky tomu, že jsem pochopila vesmírné zákony a aktivovala svou Magickou Ženskou Sílu, kterou máš i ty! Tyto jednoduché principy teď předávám dál a s RADostí a vděčností sleduju, jak pomáhají i dalším z vás.

Aktivuj své Bohatství

VIP Program

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se naučit čarovat?

Práce s energií

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů