Co nám přináší prosinec – zdravotní okénko podle TČM

🎄Jaký orgán nám vládne a potřebuje opečovávat? Na co se máme zaměřit na duchovní rovině právě v prosinci?🎄

V prosinci nám vládne tlusté střevo. Prosinec je posledním měsícem v kalendářním roce. Je to tak trochu období temna. Sluneční paprsky nás zahřejí jen málokdy a když už, tak málo… Mimochodem, sluneční paprsky jsou velmi důležité pro přeměnu a vstřebání vitaminu D.

Prosinec je také obdobím rekapitulace. Ať už chceme nebo nechceme, rekapitulujeme více než jindy proběhlý rok. Přemýšlíme, co dál, co změnit, kam se vrtnout… A zároveň se začínáme těšit na rok následující. Copak nám asi přinese? 

V prosinci je ze všeho nejvíce ohrožené tlusté střevo. Tlusté střevo je vlastně také takovým zakončením – ne roku jako prosinec – ale našeho trávicího traktu. Takže určitá souvislost tu je… A co je nejdůležitější funkcí tlustého střeva? Stará se o odvádění odpadů z těla.

Na psychické rovině je propojeno s naším podvědomím. Ukrývá naše nejhlubší obavy, strachy.

Jak se oslabení tlustého střeva v prosinci projevuje?

Jelikož jsem zmínila, že tlusté střevo je hlavním odvaděčem odpadů z těla, tak už asi tušíte, že nejčastějším projevem jsou poruchy vylučování – je zácpa, průjem ale i časté kručení či škrundání ve střevech.

S tlustým střevem je také úzce spojená naše imunita. Díky stěně tlustého střeva se do těla vstřebávají důležité látky. Pokud je sliznice ve střevech narušená, nevstřebává se to, co má a dochází k oslabení imunity.

Jak dostat naše tlusté střevo do rovnováhy?

🌞Velmi účinné jsou odlehčené dny. Jezte tedy jen odlehčenou stravu obsahující vlákninu. Tepelně zpracované ovoce, zeleninu, čerstvé ovocné či zeleninové nápoje.

🌞Důležité je i dodržování dostatečných pauz mezi jídly, jinak začne potrava ve střevech zahnívat. Přichází únava, nadýmání.

🌞Přidejte do své stravy česnek, který funguje jako účinný odstraňovač střevních parazitů. Dále cibule, zázvor, pórek, kysané zelí, růžičková kapusta.

🌞Přidejte ořechy, jedlé kaštany, med a sušené houby.

🌞Pozor na mléčné výrobky – ty bychom měli z naší stravy až do jara úplně vyřadit. Vnáší do našeho těla chlad a zbytečně nás zahleňují.

🌞Je třeba zaměřit se také na psychiku. Vnímejte své potřeby a dbejte na jejich naplnění. Hledejte odpovědi sami v sobě. Je třeba převzít odpovědnost sami za sebe.

Duchovní poselství pro prosinec

🌞OSLAVA – V tomto období byste více než jindy měli hledat v každém dni radost, potěšení a kouzlo. Najděte si něco, co byste mohli oslavit hned teď.

Afirmace: Celý můj život je jednou velkou oslavou.

🌞TRPĚLIVOST – Důvěřujte tomu, že je vše právě tak, jak má být. Pamatujte, že čekání je jen přípravou na něco co předčí vaše očekávání. Je ale třeba rozeznat čekání a přečkávání. Pokud čekáte už příliš dlouho a nemůžete se rozhoupat, zamyslete se nad tím, co vás brzdí. Obvykle to bývá strach.

Afirmace: Všechno se děje ve správný čas.

😃Chcete vědět, co Vás čeká v novém roce 2019? Nabízím Vám Osobní písemně zpracovaný náhled na příští rok (2 – 3 strany textu A4, cena osobního náhledu: 390 Kč). Dozvíte se, v jakém duchu se příští rok bude odvíjet. S čím se budete nejčastěji potýkat, na co se zaměřit a co naopak nechat být. Budete tak moci správně nasměrovat Vaši energii tam, kde to bude mít největší význam. Pokud máte o tento náhled zájem, napište si o něj na email: marketa.sirkova@mekouzelneja.cz a já Vám ho ráda připravím😃

Tak to by bylo tak nějak v kostce vše. Více o tlustém střevě, jeho působení a vlivu na náš život se dozvíte v již zmiňovaném chystaném ebooku Tradiční čínská medicína pro běžný den – TČM. Bohužel se mi ho zatím nepodařilo dokončit. Ale pracuji na tom. Pokud máte o ebook zájem, stačí jen poslat zprávu a já si Vás zařadím mezi zájemce.

Přeji Vám krásný předvánoční čas. Hlavně klid, pohodu a lásku💖🍀

💖Markéta

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů