Co nám přináší listopad?

Jaký že orgán nám vládne a potřebuje péči? Na co se máme zaměřit na duchovní rovině?

Vládnoucím orgánem v listopadu jsou plíce. V tomto měsíci se většinou začínají vyskytovat první ranní mrazíky, inverze, mlhy, vlhko. Celkově je prostředí okolo nás tak nějak „hůře dýchatelné“ pro naše plíce. Musí se více snažit, aby přinesly do našeho těla čistou energii, díky které naše tělo funguje….

Je to také období častější a větší únavy. Měli bychom se tedy lépe naučit hospodařit s naší energií. Není to jen vlivem pošmourného a potemnělého počasí. Jak já s oblibou říkám: v listopadu vstupujeme na pár měsíců do období temna…

Začínají se více projevovat strachy, špatná nálada, u někoho až deprese… Ano, to vše nám přináší listopad… Ale pozor – je opět jen a jen na nás, jak s tímto naložíme!

Nebudu tady ze sebe dělat, že tohle roční období přímo miluju. I když jsem se v listopadu narodila… Ale i tak je na něm, na tom období temna, něco hezkého😃. Tak na příklad to, že si už odpoledne zapálím svíčku, aromalampu a udělám nějaký výborný čaj s medem, který usrkávám ještě horký. Což mě v létě ani nenapadne…

A možná se mnou budete souhlasit, že všechny ty večery v tomto období mají tak nějak příjemnou lenivou a tajemnou atmosféru. Měli bychom poslouchat své tělo. Být lenivý je v tomto období naopak žádoucí! Ne že byste neměli dělat vůbec nic. Ale prostě si jen bez výčitek dopřejte více odpočinku a spánku.

Přestaňte řešit nějaké to kilčo navíc, přibrat přes zimu 2kg je naprosto normální. Zvířata se na zimu také zaobalí. Až tohle období přejde, a Vy budete poslouchat své tělo, budete nuceni k větší aktivitě a ta 2kg půjdou zase rázem dolů… Všimněte si, že jsem napsala, když budete poslouchat své tělo😃

Takže co dalšího bychom měli vědět o listopadu?

Jak se oslabení plic v listopadu projevuje?

Mezi nejčastější projevy patří dýchavičnost, dušnost, najednou se Vám zdá, že nemůžete dodechnout. Kašel, únava, bušení srdce, vysychání pokožky. Ale také těžší choroby jako zápal plic a astma. Pokud trpíte na astma, bývá právě listopad pro Vás nejtěžší…

Pokud máte zahleněné plíce, máte zanesená střeva. Plíce jsou totiž párově propojené s tlustým střevem. Na duševní úrovni to bývá smutná, melancholická nálada, nechuť komunikovat.

Jak dostat své plíce do rovnováhy?

🌞Měli bychom chodit brzy spát a vstávat s východem slunce.

🌞Svou pozornost směřujme sami k sobě – ne na vnější svět. Ideální doba na přemítání a duševní očistu😃. Ideální čas na ebook: Jak se naučit správně myslet a získat úspěch / 24denní harmonizace

🌞I přesto, že počasí nás ven moc nezve, je potřeba se venku pohybovat. Nezavírejte se jen uvnitř. Jděte na procházku, jděte pěšky do práce….

🌞Vyhýbejte se zakouřenému prostředí a nočním aktivitám.

🌞Praktikujte speciální dechová cvičení – pranajama (součást jogy). Tím se výrazně posílí funkce plic!

🌞Na duševní úrovni se oslabení plic projevuje zejména astmatem. Umění přijímat a dávat, svobodu nadechnout se. Astma nás dusí, a to i přesto, že je kolem nás spousta vzduchu… (o tomto se dozvíte více právě ve zmiňovaném ebooku TČM – praktický rádce pro laiky i pokročilé).

🌞Až do jara bychom měli vynechat mléčné výrobky – vnáší do těla chlad a zahleňují.

🌞Vynechte kávu a černý čaj (nahraďte obilnými kávovinovými produkty – např. Melta, Caro,…) a to i přesto, že si myslíte, že díky zvýšené únavě právě tyto stimulanty potřebujete😃. Omyla!

🌞Konzumujte více vitamínu C a potraviny bohaté na hořčík – ten uvolňuje stažené průduškové svaly

A jaké potraviny pomohou posílit naše plíce?

K podzimu patří sucho a tak je dobré zařadit potraviny obsahující více vody. Nebo takové, které nám dodají potřebné šťávy.

Zařaďte do jídelníčku tyto potraviny:
Rýže, čočka, bílé fazole, tofu, bílé zelí, kedlubna, ředkev, ředkvičky, pórek, mrkev, cibule, křen, česnek, kvašená zelenina, hruška, jablka, hrozny, sušené švestky, meruňky, datle, skořice, fenykl, anýz, kmín, lékořice, zázvor, koriandr, čili, ořechy – zejména vlašské, med, mátový a šípkový čaj a vůbec všechny čaje, které posilují plíce (jitrocel, mateřídouška, měsíček, plicník, přeslička, kopřiva, sléz, řebříček,…

✔Zdá se Vám, že podle tohoto článku, byste museli udělat velké změny? A to ať už ve Vašem stravování tak každodenním životě vůbec?

✔Nechce se Vám chodit brzy spát, protože jste na to zkrátka zvyklí? Tvrdíte o sobě, že jste sova? Věřte mi, že nic takového neexistuje.

To jsou jen návyky, které jste si opravdu dlouhodobě vypěstovali a potom hýčkaly. Přirozeností každého živého organismu totiž je být v souladu se svým okolím, tedy i ročním obdobím a přírodou.

Berte si příklad ze živočišné a rostlinné říše. Příroda také přechází do zpomaleného režimu. Nic nepučí, vše stahuje do země ke kořenům. Stromy pouští své listy, aby je nemusely zbytečně vyživovat a tak spotřebovávat svou energii. A podobně je to i ve zvířecí říši….tedy volně žijících zvířat, ne těch, které jsme přetvořili k obrazu svému….

Duchovní Poselství pro Listopad

🌞ODPUŠTĚNÍ – Když odpustíte sobě i druhým, Vaše karma je v záznamech Vaší duše vymazána a Vy se tak můžete upřímněji radovat. Přijímat a brát.

Afirmace: Odpouštím sobě i druhým

🌞SEBEZKOUMÁNÍ – Během času sebezkoumání si můžete začít uvědomovat své dary vnitřní rezervy a svou moudrost. V nalezení sebe sama a svého Daru Vám pomůže ebook: Jak se naučit správně myslet.

Afirmace: Dopřávám si čas a prostor sama pro sebe

🌞NADĚJE – Mějte na paměti, že Vesmír chce, abyste se měli dobře. Udělejte to, co je již delší čas třeba.

Afirmace: Jsem věčná/ý optimistka /ta.

Přeji Vám krásný podzim, hodně zdraví a lásky, a v příštím měsíci se dozvíte, jak na to v prosinci😃

💖S láskou, Markéta

PS: připravuji ebook: TČM (tradiční čínská medicína) v praktickém životě pro laiky i pokročilé. Zde se dozvíte, jak fungují naše těla, které orgány jsou speciálně propojené, co nám tělo říká, když nás trápí určitý orgán,…a mnoho dalšího. Pokud  máte o ebook zájem, dejte mi klidně vědět už nyní😃ozvu se Vám, až bude hotov!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů