Co nám přináší leden – tipy pro Vaše zdraví

😃❄Jak nejlépe pečovat o své tělo a mysl právě v lednu?

❄Zimní měsíce bývají náročnější na psychiku. Chybí nám sluníčko🌞, převládá období temna… V prosinci se to točí většinou okolo chystaných Vánoc, které nakonec utečou tryskovou rychlostí a přichází leden….. Nový rok, začátky. Nová odhodlání, nové sliby, a také rekapitulace….

Přiznám se, že zima nepatří mezi mé oblíbené roční období. Ale něco přeci jen miluju. A to svíčky, aromalampy a svým způsobem i ty krátké dny, díky kterým právě svíčky více vyniknou. Udělám si hrnek horkého čaje, zabalím se do deky a vyvalím se na gauč… a nechám čas jen tak plynout….😃

Zima je také obdobím zvýšeného ukládání tuků (bohužel). Je to přirozená reakce těla, vytvářet zásoby a zahřát. Organismus trpí nedostatkem sluníčka a čerpá ze zásob. Metabolismus je pomalejší. Samozřejmě bychom toto neměli brát jako výmluvu pro další kila navíc. Ale přibrat přes zimu 2 kg je naprosto běžné. Pokud budeme naslouchat správně svému tělu, na jaře budou pryč na totata…😃

V lednu je vládnoucím orgánem močový měchýř. Je to období nových začátků. Příroda ještě hluboce spí, zpomalenější je také náš biorytmus. Potřebujeme více spánku, je to přirozené, poddejte se tomu!

Což tedy neznamená, že nemáme v lednu nic dělat a jen se válet😃 To určitě NE. Jen se zbytečně nepřepínejte a naslouchejte svému tělu. Dopřejte si dostatek odpočinku. Zajděte si na masáž nebo do nějakého wellness. Nakonec to utuží i Váš vztah….😃

Spí příroda, spíme i my lidi…. Harmonie a souznění se vším kolem. Nejcitlivějšími orgány v lednu jsou ledviny a močový měchýř.

V močovém měchýři se shromažďuje moč před tím, než odejde ven z těla. Moč je odpadní tekutina, jak všichni víme… Zpracovává se v ledvinách a poté přechází močovými cestami do močového měchýře.

Důležité je dodržovat pitný režim. A jak poznáme, že pijeme dostatečně? Úplně jednoduše😃 Při správném zavodňování je moč čirá, světlá. Pokud je Váš pitný režim nedostatečný, moč bude sytá, žlutá, tmavá až hnědá.

A jak se projevuje oslabení na úrovni močového měchýře?

✔Nejčastějším ukazatelem jsou jakékoliv potíže s močovody a močovým měchýřem. Takže záněty, zúžená trubice, nádorová onemocnění….

✔Studené ruce a nohy (pozor na jejich prochladnutí, udržujte obojí v teple)

✔Časté noční močení, pomočování (zejména u dětí)

✔Bolesti zad, zejména bederní páteře

Duchovní příčina oslabeného močového měchýře

✔Je zejména lpění na starých názorech

✔Potlačování slz

✔Strach z uvolnění

✔Staré křivdy související se vztahy

😃Vyjadřujte své skutečné pocity, příjemné i nepříjemné😃

 

Jak udržet svůj močový měchýř v rovnováze?

✔Pijte dostatek tekutin (v tomto období vynechte studené nápoje, dávejte přednost teplým nebo alespoň vlažným)

✔Vyhněte se sladkému – cukru. I přesto, že právě v tomto období máte na sladké větší chuť než jindy. Sladké totiž znemožňuje odplavit choroboplodné bakterie ven z těla

✔Chraňte si uši – jsou energeticky propojené s močových měchýřem, pozor na vítr

✔Praktikujte pravidelnou duševní hygienu (návod na duševní hygienu najdete v mé knize Mé kouzelné Já nebo v ebooku Myšlenkou k úspěchu)

✔Vyjadřujte své emoce a potřeby – nepotlačujte je

✔Dopřejte si dostatek odpočinku a spánku (to samozřejmě neznamená, že se máte jen povalovat😃)

✔Zařaďte do svého života pravidelnou aktivitu (např. joga) Joga na fb s Markétou – někteří z Vás už se mnou cvičíte…

Potraviny, které pomáhají posílit močový měchýř

✔V tomto období si klidně přisolte (ne přesolte), přidejte potraviny slanější povahy, což nemusí být nutně vždy jen sůl (vybírejte sůl s jodem, mořskou sůl)

Vyhněte se cukrům

✔Zvyšte přísun vitamínu C v přirozené formě (např. brusinky, šťáva z nich, kysané zelí, česnek, cibule)

✔Konzumujte více luštěnin

✔Z ovoce jsou nejvhodnější pečená jablka, křížaly, citrusy je lepší vynechat – ochlazují)

✔Nejvhodnější zelenina je kořenová

✔Bylinky – černý bez, přeslička, jitrocel, bříza, svízel

✔Vyhněte se nadměrné konzumaci alkoholu

V těchto měsících je také vhodné zařadit do svého režimu očistu. Speciální dny, kdy se buď úplně postíte, nebo si dáte tzv. odlehčené dny. Sama za sebe doporučuji úplňkový den, tělo se snáze a intenzivněji zbavuje toxinů. Já praktikuji Jablečnou očistu. Nejbližší úplňkový den je za pár dnů – pondělí 21. 1., můžete se ke mně přidat😃

Duchovní poselství na leden

SEBEZKOUMÁNÍ – Najděte si místo, kde byste mohli v klidu a pravidelně rozjímat. Vyhraďte si čas a prostor jen pro sebe. Přemýšlejte o své cestě, svých dosavadních úspěších, svých cílech. Během tohoto času sebezkoumání si začnete uvědomovat více své dary a svou vlastní hodnotu. Je to čas uzdravování.

Při svém rozjímání, meditaci se ve Vaší mysli zahalte do růžového paprsku a nechte ho prostoupit celé Vaše tělo.

Afirmace: Dopřávám si čas a prostor pro sebe sama.

Přeju Vám všem mnoho nových poznatků a úspěchů v roce 2019😃

Pokud máte i Vy nějaké tipy na leden, budu moc ráda, když je budete sdílet v komentáři pod článkem😃

 Markéta💖

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů