Co nám přináší leden – tipy pro Vaše zdraví

😃❄Jak nejlépe pečovat o své tělo a mysl právě v lednu?

❄Zimní měsíce bývají náročnější na psychiku. Chybí nám sluníčko🌞, převládá období temna… V prosinci se to točí většinou okolo chystaných Vánoc, které nakonec utečou tryskovou rychlostí a přichází leden….. Nový rok, začátky. Nová odhodlání, nové sliby, a také rekapitulace….

Přiznám se, že zima nepatří mezi mé oblíbené roční období. Ale něco přeci jen miluju. A to svíčky, aromalampy a svým způsobem i ty krátké dny, díky kterým právě svíčky více vyniknou. Udělám si hrnek horkého čaje, zabalím se do deky a vyvalím se na gauč… a nechám čas jen tak plynout….😃

Zima je také obdobím zvýšeného ukládání tuků (bohužel). Je to přirozená reakce těla, vytvářet zásoby a zahřát. Organismus trpí nedostatkem sluníčka a čerpá ze zásob. Metabolismus je pomalejší. Samozřejmě bychom toto neměli brát jako výmluvu pro další kila navíc. Ale přibrat přes zimu 2 kg je naprosto běžné. Pokud budeme naslouchat správně svému tělu, na jaře budou pryč na totata…😃

V lednu je vládnoucím orgánem močový měchýř. Je to období nových začátků. Příroda ještě hluboce spí, zpomalenější je také náš biorytmus. Potřebujeme více spánku, je to přirozené, poddejte se tomu!

Což tedy neznamená, že nemáme v lednu nic dělat a jen se válet😃 To určitě NE. Jen se zbytečně nepřepínejte a naslouchejte svému tělu. Dopřejte si dostatek odpočinku. Zajděte si na masáž nebo do nějakého wellness. Nakonec to utuží i Váš vztah….😃

Spí příroda, spíme i my lidi…. Harmonie a souznění se vším kolem. Nejcitlivějšími orgány v lednu jsou ledviny a močový měchýř.

V močovém měchýři se shromažďuje moč před tím, než odejde ven z těla. Moč je odpadní tekutina, jak všichni víme… Zpracovává se v ledvinách a poté přechází močovými cestami do močového měchýře.

Důležité je dodržovat pitný režim. A jak poznáme, že pijeme dostatečně? Úplně jednoduše😃 Při správném zavodňování je moč čirá, světlá. Pokud je Váš pitný režim nedostatečný, moč bude sytá, žlutá, tmavá až hnědá.

A jak se projevuje oslabení na úrovni močového měchýře?

✔Nejčastějším ukazatelem jsou jakékoliv potíže s močovody a močovým měchýřem. Takže záněty, zúžená trubice, nádorová onemocnění….

✔Studené ruce a nohy (pozor na jejich prochladnutí, udržujte obojí v teple)

✔Časté noční močení, pomočování (zejména u dětí)

✔Bolesti zad, zejména bederní páteře

Duchovní příčina oslabeného močového měchýře

✔Je zejména lpění na starých názorech

✔Potlačování slz

✔Strach z uvolnění

✔Staré křivdy související se vztahy

😃Vyjadřujte své skutečné pocity, příjemné i nepříjemné😃

 

Jak udržet svůj močový měchýř v rovnováze?

✔Pijte dostatek tekutin (v tomto období vynechte studené nápoje, dávejte přednost teplým nebo alespoň vlažným)

✔Vyhněte se sladkému – cukru. I přesto, že právě v tomto období máte na sladké větší chuť než jindy. Sladké totiž znemožňuje odplavit choroboplodné bakterie ven z těla

✔Chraňte si uši – jsou energeticky propojené s močových měchýřem, pozor na vítr

✔Praktikujte pravidelnou duševní hygienu (návod na duševní hygienu najdete v mé knize Mé kouzelné Já nebo v ebooku Myšlenkou k úspěchu)

✔Vyjadřujte své emoce a potřeby – nepotlačujte je

✔Dopřejte si dostatek odpočinku a spánku (to samozřejmě neznamená, že se máte jen povalovat😃)

✔Zařaďte do svého života pravidelnou aktivitu (např. joga) Virtuální studio LIVE Jóga ŠIVA – živé pravidelné lekce online z vašeho obýváku – někteří z Vás už se mnou cvičíte…

Potraviny, které pomáhají posílit močový měchýř

✔V tomto období si klidně přisolte (ne přesolte), přidejte potraviny slanější povahy, což nemusí být nutně vždy jen sůl (vybírejte sůl s jodem, mořskou sůl)

Vyhněte se cukrům

✔Zvyšte přísun vitamínu C v přirozené formě (např. brusinky, šťáva z nich, kysané zelí, česnek, cibule)

✔Konzumujte více luštěnin

✔Z ovoce jsou nejvhodnější pečená jablka, křížaly, citrusy je lepší vynechat – ochlazují)

✔Nejvhodnější zelenina je kořenová

✔Bylinky – černý bez, přeslička, jitrocel, bříza, svízel

✔Vyhněte se nadměrné konzumaci alkoholu

Vnitřní očista – detox

Není detox jako detox. V těchto měsících je také vhodné zařadit do svého režimu očistu. Já už dlouhodobě využívám účinky speciálního zeleného čaje v kapslích. Navíc obohacené o vitamín C a pro mě důležitý faktor – zbavené teinu alias kofeinu. Díky tomuhle malému zázraku s velkou silou jsem se zbavila potíží s nadýmáním, nafouklého břicha, zlepšil se mi metabolismus a odplavily toxiny a tím pádem odešlo i nějaké to kilčo. Navíc, díky kvalitnímu vitamínu C se mi opravdu hodně zvedla imunita. Víe o tomto zázraku se můžete dočíst v jednom z dalších článků: Hurá – funguje to! Konec nafouklýmu břichu a tokům.   Kupuju v pohodičce online za supr VIP cenovku. V případě zájmu, ráda předám info-:)  

Duchovní poselství na leden

SEBEZKOUMÁNÍ – Najděte si místo, kde byste mohli v klidu a pravidelně rozjímat. Vyhraďte si čas a prostor jen pro sebe. Přemýšlejte o své cestě, svých dosavadních úspěších, svých cílech. Během tohoto času sebezkoumání si začnete uvědomovat více své dary a svou vlastní hodnotu. Je to čas uzdravování.

Při svém rozjímání, meditaci se ve Vaší mysli zahalte do růžového paprsku a nechte ho prostoupit celé Vaše tělo.

Afirmace: Dopřávám si čas a prostor pro sebe sama.

Přeju Vám všem mnoho nových poznatků a úspěchů v novém roce😃

Pokud máte i Vy nějaké tipy na leden, budu moc ráda, když je budete sdílet v komentáři pod článkem😃

A pokud máte nějaké dotazy, ráda zodpovím. Stačí jen napsat nebo případně zavolat.

 Markéta💖

Markéta Šírková
Naučím tě, jak žít Bohatý život v Lehkosti. V nadbytku času, peněz i zdraví. Vím, jaké to je stát zamrzlá na jednom bodě. Dokola se opakující situace - vztahové, zdravotní. Počítání peněz a šetření. Před 13 lety jsem díky manželovým dluhům zažila velké období nedostatku a existenční strach. O to víc, že tehdy jsem byla se dvěma malými dětmi zrovna na mateřské. Ale udělala jsem ROZHODNUTÍ a našla cestu, JAK TO ZMĚNIT-:)   Za poslední roky se můj příjem zpětinásobil, zbavila jsem se vleklých zdravotních potíží a pomohla ke spirituálnímu uvědomění i svému muži, který mě měl ze začátku za blázna . A to jen díky tomu, že jsem pochopila vesmírné zákony a aktivovala svou Magickou Ženskou Sílu, kterou máš i ty! Tyto jednoduché principy teď předávám dál a s RADostí a vděčností sleduju, jak pomáhají i dalším z vás.

Aktivuj své Bohatství

VIP Program

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se naučit čarovat?

Práce s energií

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů