4 Jednoduché tipy jak zvládnout někoho, kdo vás rozčiluje

Taky máte ve svém okolí někoho, kdo vás neustále přivádí k šílenství? Potkáváte se každý den s podobnými situacemi, které vás rozčilují?

Proč si kazit den a dobrou náladu? Přináším pár tipů, jak zvládnout nepříjemné a rozčilující momenty 😃.

Určitě to taky znáte. Potkáváme se s tím téměř každý den. Každý den překonáváme překážky, prokousáváme se životními úkoly. Každý den nám přináší nové podněty a výzvy. Je jen na nás, jak se s nimi vypořádáme.

Každého z nás budou nejspíše rozčilovat jiné věci, situace. Může to být třeba spolucestující v MHD, který neurvale přežvykuje žvýkačku a mlaská nebo telefonuje příliš nahlas a celý autobus tak ví, co že se to u něj doma děje.

Také to může být kolega v práci, který si místo své práce neustále odskakuje na cigaretu a na kafíčko do kuchyňky. Nebo naopak kolegyně snaživec, která se snaží neustále někomu zalíbit. Jindy vás z konceptu vyhodí člověk, který předbíhá ve frontě….

Tak třeba já, každý den jezdím autem a většina z vás mi dá jistě za pravdu, že taková jedna cesta, byť  i jen 10ti minutová, vám poskytne hned několik školení 😃. Nejčastější asi to, že značka hlavní silnice už dávno neplatí, protože řidiči přijíždějící po vedlejší odmítají zastavit a prostě tam hodí „myšku“. Na kruhovém objezdu pak naopak zase dávají přednost téměř všem a vjíždějí na „kruháč“ v momentě, kdy je úplně prázdný.

Jak už jsem napsala, každý z nás má své vlastní momenty a situace, které ho vyhazují z pohodového režimu. Ale všechno se dá zvládnout s klidem a v pohodě. Chce to jen změnit úhel pohledu a trochu si pohrát😃.

Hlavní důvod, proč nás podobné situace rozčilují, je, že neodpovídají představám, jak si myslíme, že by se ostatní kolem nás měli chovat. Někdo má větší trpělivost, jiný menší. Ale čas od času si na otravy postěžujeme všichni.

Přiznávám, i já s tímto tématem pracuji každý den a každý den se učím, jak se přestat rozčilovat nad někým či něčím, kdo nebo co mi zrovna nesedí 😃. A tak mohu ze své zkušenosti tvrdit, že to, jak vše proběhne, záleží jen a jen na mně.

Když si totiž hned po ránu, ještě než vstanu z postele, udělám kratičký rituál ve své mysli (viz Ebook: 3 Tipy jak začít správně Váš den), pak jsem chvílemi až dojatá, jak jde všechno jako po másle, všichni jsou příjemní.

Proč si kazit náladu hned po ránu jen proto, že něco nebo někdo není podle našich představ?

Takže jaké že jsou tipy, jak zvládnout podobné situace v klidu?

 ❤Ranní příprava
Zabere vám jen pár minut, ale dělá zázraky. Zkrátka si jen v posteli, ještě než vstanete, budete představovat, jak klidně a pohodově probíhá váš den. Zapomeňte na všechna „Co by se mohlo stát, kdyby…“  Prostě si jen za zavřenýma očima představujte, jak tento den je pro vás úspěšný, klidný a pohodový. Více tipů na pohodový den naleznete v mém Ebooku: 3 Tipy jak začít správně Váš den.

 ❤Pomyslné objetí
Tento trik vyžaduje velkorysost, ale jeho účinek stojí opravdu za to! Jakmile vás někdo naštve nebo rozhodí, zkrátka si jen představujte, že je tento člověk opravdu nešťastný – a to taky je – snažte se do něj vcítit, pochopit ho. A nakonec ho ve vaší mysli obejměte.

Agrese či nepříjemnost je stav ohrožení a ukazuje, že dotyčný má dost práce sám se sebou. A tak si to vybíjí na druhých. Tím, že se necháte rozhodit, jen přiživujete jeho agresi a nakonec to budete vy, kdo bude „vytočený“. Zatímco útočník se tzv. „nažere“ vaší energie a spokojeně odejde…

❤ Buďme dospělí
V momentě, kdy se naštveme či necháme rozhodit, stáváme se opět na chvíli malým dítětem. Představte si dvou až tříleté dítě, které se vzteká, protože není něco podle jeho představ (ať už je to to, že nedostane hračku, kterou by si přálo nebo další kousek čokolády,…).

Když nás něco naštve, vracíme se zpět. Chybí nám schopnost nadhledu. Uvědomte si tuto skutečnost ve zlomku vteřiny, kdy se chystáte vybuchnout a staňte se opět dospělou bytostí. Podívejte se na celou situaci s nadhledem, tak jako zvenku. Jako byst byli pouze pozorovatelem. V momentě, kdy toto uděláte, pochopíte, že jakékoliv rozčilování je naprosto zbytečné a pro vás škodlivé. Celá záležitost vám bude připadat až bezvýznamná.

 ❤Rada pro řidiče
Představte si, že silnice není cesta ale divoká řeka, plná kamenů a vírů. Ty kameny a víry jsou ostatní řidiči na cestě. Vy tuto řeku sjíždíte a snažíte se vyhýbat všem překážkám.

Tyto překážky – pomyslné víry a kameny – ale berete tak, že jsou prostě skutečností. Jednoduše jsou tam. Necítíte k nim žádný vztek, averzi. Jsou prostě součástí řeky. Vy tyto překážky zdoláváte bez potíží a na konci cesty máte výborný pocit, jak jste všechno v pohodě zvládli😃

Samozřejmě, že tipů na zvládání stresu je mnoho. Toto je jen úryvek. Nakonec, každý z nás si může vytvořit svůj vlastní trik, jak tyto podobné situace zvládat. Vše je opět jen o tom, jestli se to chceme naučit a mít tak klidnější a pohodovější život nebo nechceme a pak budeme každý den zakopávat.

Pokud máte i vy nějaký svůj trik, budu moc ráda, když se se mnou a s ostatními čtenáři o něj podělíte😃 Každý z nás může být učitelem pro někoho jiného….

 

Přeji krásné dny babího léta, Markéta❤🙏

 

Aktivuj své Bohatství

VIP Program

Osobní Transformační

Meditace

Akademie poznání

Jak se naučit čarovat?

Práce s energií

Komentáře
  1. Svobodová Marie napsal:

    souhlasím,taky jsem se naučila nestrkat nos do cizích věcí, brát vše s humorem a pak to jde lépe

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů